Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5508
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Cyfrowa Głuszyca

Wtorek, 4 stycznia 2022, 8:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: red
REGION, Głuszyca: Cyfrowa Głuszyca
Fot. użyczone
Gmina Głuszyca otrzymała grant w wysokości 255 150 zł na realizację programu „Cyfrowa Gmina” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.
- Celem realizacji programu jest rozwój cyfrowy Gminy Głuszyca oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia. W ramach grantu zaplanowano zakup chmury obliczeniowej, platformy komunikacyjnej, stacji roboczych, a także opłatomatu uniwersalnego i automatycznego Biura Obsługi Klienta do nowej siedziby Urzędu Miejskiego oraz zestawu Digital signage. Zakupione wyposażenie zwiększy poziom cyfryzacji w naszej Gminie, zapewni cyberbezpieczeństwo, umożliwi także na prowadzenie pracy zdalnej, spotkań i szkoleń online, co jest niezwykle ważne w dobie epidemii koronawirusa - wyjaśnia Burmistrz Roman Głód.

Platforma komunikacyjna umożliwi gromadzenie na indywidualnych kontach pracowników urzędu cyfrowych materiałów w postaci plików tekstowych, plików audio i wideo, w tym ze szkoleń z cyberbezpieczeństwa, gromadzenie zdygitalizowanych dokumentów urzędu czy też spotkań online z mieszkańcami. Pozwoli także na przeprowadzenie masowych szkoleń, budowanie modelu kontaktów zakażonych osób/rodzin w gminie, monitorowanie i informowanie o konieczności izolacji. Ponadto powstanie wspólna dla wszystkich wydziałów urzędu cyfrowa baza mieszkańców z prawami dostępu do informacji dla poszczególnych pracowników urzędu.

Realizacja wyżej wymienionych zadań będzie możliwa dzięki zakupieniu dla pracowników urzędu zestawów komputerowych wyposażonych w kamerki, głośniki i mikrofony. Zakup opłatomatu uniwersalnego oraz automatycznego Biura Obsługi Klienta wpłynie na poprawę jakości obsługi mieszkańców przez pracowników Urzędu Miejskiego w Głuszycy. Urządzenia pozwolą na szybkie załatwienie spraw takich jak wniesienie opłat, złożenie wniosków, podań lub deklaracji, bez konieczności kontaktu z innymi. Zakup zestawu Digital signage umożliwi udostępnianie mieszkańcom cyfrowych treści. Dzięki edukacji cyfrowej urzędnicy będą mogli wykonywać swoją pracę w sposób zdalny, zwiększy się ponadto niezawodność i bezpieczeństwo pracy w środowisku IT.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
6
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group