Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 4858
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cyfryzacja telewizji na Dolnym Śląsku

Piątek, 19 kwietnia 2013, 6:29
Aktualizacja: 19:06
Autor: opr.red.
Region: Cyfryzacja telewizji na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
W poniedziałek i wtorek 22 i 23 kwietnia na terenach byłych województw: wrocławskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i części jeleniogórskiego nastąpi wyłączenie sygnału naziemnej telewizji analogowej.

Cyfryzacja naziemnej telewizji to zastąpienie przestarzałej techniki nadawania analogowego nowoczesną technologią cyfrową. Cyfryzacja telewizji odbywa się etapami. W niektórych miejscowościach
konieczne będzie uruchomienie dodatkowych przekaźników cyfrowych (dotyczy to głównie obszarów górzystych).Dojdzie w nich do przerwy w odbiorze sygnału telewizyjnego trwającej od kilku do kilkunastu godzin.

Zastąpienie dotychczas używanych nadajników analogowych i wprowadzenie na ich miejsce nadajników cyfrowych spowoduje, że odbiorcy telewizji uzyskają dostęp do większej liczby programów oraz lepszej jakości obrazu i dźwięku. Jednocześnie eliminacji ulegną zakłócenia, jakie występują przy nadawaniu analogowym.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów i obszarów przełączeń znajdą Państwo na stronie: www.cyfryzacja.gov.pl oraz pod bezpłatnym numerem: 800 007 788.

O czym warto wiedzieć?

Naziemna Telewizja Cyfrowa nie wymaga podpisywania żadnych umów. Nie wiążą się z nią żadne dodatkowe opłaty.Bezpośredni odbiór sygnału zapewnią telewizory z wbudowanym dekoderem MPEG-4. Stare telewizory, także kineskopowe, mogą również odbierać sygnał cyfrowy pod warunkiem, że zakupimy odpowiedni dekoder. Średni koszt dekodera to ok. 100-150 zł.Zakupu dekoderów warto dokonywać w oficjalnych miejscach sprzedaży.

Zdecydowana większość dotychczas użytkowanych anten będzie odbierać również sygnał cyfrowy. Nie ma anten dedykowanych specjalnie telewizji cyfrowej. W nielicznych przypadkach mogą się pojawić problemy z odbiorem. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowej anteny warto sprawdzić, czy ewentualny brak sygnału nie jest spowodowany niewłaściwym ustawieniem anteny.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group