Czytających: 3245

Wałbrzych, Nowe Miasto: Czarni minimalnie lepsi od Górnika Nowe Miasto

Poniedziałek, 1 marca 2010, 15:25
Aktualizacja: 15:42
Derbowy pojedynek sparingowy rozegrały w miniony weekend ekipy Czarnych Wałbrzych oraz Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Przez większą część spotkania prowadzili gracze z Nowego Miasta, ale przez proste błędy w końcówce meczu 3:2 wygrali gracze ze Szczawienka.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Nowomiejski Górnik objął prowadzenie w 30 minucie, po celnym trafieniu z rzutu wolnego Michała Guzika.

Goście odpowiedzieli dopiero po przerwie. W 48 minucie rzut karny wykorzystał Kwiatek i było 1:1.

Minęło kilkanaście minut, a wygrywali po raz drugi gracze z "nówki". Tym razem bramkę w sytuacji sam na sam z Jesionowskim strzelił wprowadzony po przerwie Polak.

Mecz układał się pod dyktando gospodarzy do 85 minuty. Po ładnej zespołowej akcji i przepięknym uderzeniu Gwoździa, Czarni doprowadzili do remisu, a na 60 sekund przed końcem spotkania, po golu Wierzbowskiego wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka sędziego.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Czarni Wałbrzych 2:3 (1:0)
Górnik NM: Walusiak - Polak B, Stec, Fołta, Sanigórski, Nochciński, Guzik, Warzecha, Gotfryd, Zaborowski, Euchast oraz Prugar, Pierzchała, Kasperek, Pietrzak, Piróg, Kosiorek i Polak D
Czarni: Jesionowski - Rutecki, Wierzbowski, Gwóźdź, Darmochwał, Cizio, Dubarski, Trembulak, Kwiatek, Kasprzak