Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czas na podsumowanie akcji #razemdlagornika

Piątek, 5 kwietnia 2019, 11:59
Aktualizacja: Sobota, 6 kwietnia 2019, 12:11
Autor: JAZ
Wałbrzych: Czas na podsumowanie akcji #razemdlagornika
Fot. JAZ
Władze Górnika Wałbrzych, po kilkudziesięciu dniach akcji #razemdlagornika, postanowili podzielić się z opinią publiczną jej efektem.

Dzięki jawności działań wszyscy mogli śledzić na stronie internetowej zmieniające się liczby dotyczące wpłat i ilości sprzedanych karnetów, które przez kupujących w dużej mierze zostały potraktowane jako cegiełki wsparcia dla biało-niebieskich.
- Bardzo cieszymy się, że akcja RAZEM DLA GÓRNIKA, objęła swoim zasięgiem nie tylko najbliższe otoczenie. Klub wsparły także grupy kibiców z Australii, USA, Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Czech. Górnikowi pomogli prezydent Wałbrzycha, miejscy radni, posłowie Agnieszka Kołacz-Leszczyńska czy Ireneusz Zyska. Miło nam było gdy dochodziły do nas głosy wsparcia z wałbrzyskich i ogólnopolskich środowisk sportowych. Wsparli nas koszykarze Górnika trans.eu Wałbrzych, siatkarze Aqua Zdrój, piłkarze Arki Gdynia, Zawiszy Bydgoszcz, Podgórza Wałbrzych, Zagłębia Wałbrzych czy MKS-u Szczawno-Zdrój. Do tego wszystkiego nie możemy zapomnieć o indywidualnym wsparciu byłych zawodników Górnika Wałbrzych. I tak bardzo dziękujemy Marcinowi Orłowskiemu, Sławomirowi Radziemskiemu, Danielowi Zinke, Michałowi Bartkowiakowi i Grzegorzowi Krawcowi. Dużo pomogli nam pracownicy Aqua-Zdroju, jak również wałbrzyscy przedsiębiorcy – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Czesław Grzesiak, prezes klubu Górnik Wałbrzych.

Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych sprzedał 930 sztuk karnetów-cegiełek, co dało kwotę 46,500 PLN. Do klubu wpłynęło 40 darowizn na kwotę 28,540 PLN. Klubowy sklepik sprzedał 160 koszulek na kwotę 8,000 PLN. Górnik pozyskał nowego reklamodawcę na kwotę 2,000 PLN. Dodatkowo kibice zorganizowali zrzutkę za pomocą portalu zrzutka.pl, gdzie wpłacono kwotę 3,300 PLN. Łącznie klub uzyskał 88,340 PLN.
- Po rozmowach z wierzycielami, udało nam się dojść do porozumienia z pięcioma na sześć firm, które zgodziły się odroczyć spłatę zadłużenia o jeden rok. Da to nam cztery lata na spłatę długu. Do tego, by klub wyszedł z kłopotów bieżących, potrzebne będzie jeszcze około 80,000 PLN. Warto jednak zaznaczyć, że złożyliśmy wnioski o dotację na kwotę blisko 140,000 PLN. Jeśli otrzymamy takie wsparcie, to paradoksalnie bez względu na sytuację sportową, finansowa będzie lepsza niż w tym półroczu – mówi prezes Górnika Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

15
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group