Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4456
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czas na rokowania

Piątek, 5 marca 2010, 11:18
Aktualizacja: Sobota, 6 marca 2010, 9:49
Autor: PAW
Wałbrzych: Czas na rokowania
Fot. archiwum
Dawana komenda milicji obywatelskiej, dawna siedziba CKU oraz były internat wciąż pozostają własnością Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Mimo trzech przetargów, nie znaleźli się chętni na zakup tych nieruchomości.

Powiat liczył, że dzięki sprzedaży tych trzech obiektów, uda się znacznie wesprzeć budżet. Samorządowcy chcieli za sprzedaż nieruchomości uzyskać ponad 10 milionów zł, które to pieniądze miały zostać przeznaczone na inwestycje – głównie mówiło się o inwestycjach drogowych.

Kolejne przetargi nie przynosiły jednak żadnych efektów. Nawet obniżanie cen nieruchomości nie skłoniło potencjalnych nabywców do kupna budynków. Po trzech nieudanych próbach sprzedaży, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu zamierza tym razem wystawić nieruchomości do tzw. rokowań. Teraz dawany internat „Szarotka” bezie można kupić za niespełna milion zł. Dawna siedziba MO została wyceniona na nieco ponad 2 miliony zł, a dawna siedziba CKU ma zostać sprzedana za niespełna półtora miliona zł.

Czy jednak rokowania zakończą się sukcesem i powiat wreszcie pozbędzie się niszczejących obiektów, a do kasy starostwa wpłyną z tego tytułu pieniądze?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group