Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4721
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czas na sprzątanie po wyborach

Środa, 10 kwietnia 2024, 10:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
Wałbrzych: Czas na sprzątanie po wyborach
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wybory samorządowe 2024 już za nami podobnie jak i kampania wyborcza, która była dość intensywnym czasem dla przedstawicieli komitetów wyborczych i samych kandydatów.

O tym, że był to czas intensywnej pracy świadczą setki plakatów, bilbordów i ulotek z wyborczymi hasłami. W Wałbrzychu ściśle określone były zasady umieszczania wyborczych materiałów zarówno w miejscach prywatnych jak i w przestrzeni społecznej. Uchroniło to miasto przed plakatowym potopem, nie mniej jednak ilość plakatów jest spora, a wszystkim tym miejscom, gdzie komitety zachęcały do głosowania, przygląda się Straż Miejska.

Czas na wielkie sprzątanie. Jak to wygląda z punktu prawa. Pełnomocnik wyborczy zgodnie z Art.495 §2. Kodeksu Wyborczego ma nieprzekraczalny czas na usunięcie z przestrzeni publicznej ogłoszeń wyborczych. Czasu na realizacje tego działania jest dość dużo bo aż 30 dni od daty zakończenia wyborów. Po przekroczeniu określonego czasu Straż Miejska będzie wyciągać konsekwencje prawne w stosunku do niefrasobliwych komitetów wyborczych. Podobnie Straż Miejska działa w zakresie nieprzestrzegania dyscypliny miejsca umieszczania ogłoszeń i plakatów wyborczych. Niestety nie wszystkie komitety wyborcze wzięły sobie do serca wykaz miejsc gdzie zezwolono na ich umieszczanie, a bardziej stosowano metodę - gdzie popadnie - często powodując zagrożenie chociażby w ruchu drogowym. Takich interwencji w trakcie kampanii wyborczej Straż Miejska miała kilkaset. Każdy taki plakat został zewidencjonowany, a informacja z nakazem stosowania się do litery prawa została przekazana na ręce pełnomocników wyborczych.

Teraz zachęcamy członków komitetów wyborczych, kandydatów i pełnomocników wyborczych by w możliwie jak najszybszym czasie usunęli ogłoszenia wyborcze i przywrócili porządek na ulicach naszego miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group