Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czasem ludzie nie mają sumienia dla zwierząt...

Środa, 30 sierpnia 2017, 12:27
Autor: red
Wałbrzych: Czasem ludzie nie mają sumienia dla zwierząt...
Fot. użyczone
Otrzymaliśmy kolejne informacje i zdjęcia dotyczące nieludzkiego zachowania wobec czworonogów w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim.

29 sierpnia wspólnie z Fundacją Podaruj Lepszy Los z Wałbrzycha, w asyście Policji wolontariusze Fundacji Na Pomoc Zwierzętom przeprowadzili na terenie Wałbrzycha kilka interwencji. W większości przypadków zgłoszenia były zasadne.
- Pierwsza interwencja dotyczyła rozmnażania suki w typie amstafa i sprzedaży jej szczeniąt. Właściciele Amstafki, niby z niewiedzy, dopuścili suczkę i sprzedali szczenięta. Trzy z nich jeszcze zostały. Będziemy mieli kontrolę nad ich dalszymi losami. Przeprowadzimy ich adopcję. Właściciele zobowiązali się wysterylizować matkę - mówią wolontariusze.

Przypominamy, że w myśl ustawy o ochronie zwierząt, sprzedaż zwierząt niezarejestrowanych w związku kynologicznym jest zabroniona i podlega odpowiedzialności karnej. W tym przypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Druga interwencja miała miejsce na Nowym Mieście. Tam pijany mężczyzna znęcał się nad sześciotygodniową suczką.
- Mamy zeznania świadków, nagrania. Podczas naszej interwencji, suczka próbując wybiec z mieszkania, została kopnięta przez właściciela. Suczka została odebrana i zabezpieczona do czasu rozprawy - opowiadają wolontariusze.

Kolejna interwencja to Sobięcin. Psy stróżowały w okropnych warunkach.
- Mamy nadzieję że ich warunki zostaną poprawione - mówią interweniujący.

Fundacja Na Pomoc Zwierzętom w porozumieniu z Fundacją Podaruj Lepszy Los zapowiadają, że będą zwalczać okrucieństwo wobec zwierząt na terenie Wałbrzycha i okolic.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group