Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Członkowie grupy przestępczej staną przed sądem

Wtorek, 22 czerwca 2010, 13:59
Aktualizacja: 20:55
Autor: red
Wałbrzych: Członkowie grupy przestępczej staną przed sądem
O losach sześciu podejrzanych zadecyduje sąd
Fot. red
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu skierowała akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami finansowymi. Wśród podejrzewanych o popełnienie przestępstwa jest dwóch wałbrzyszan.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy rzekomo dopuścili się w latach 2007-2009 szeregu wyłudzeń finansowych od przedsiębiorców na łączną kwotę 1 miliona 300 tys. zł.

Jak ustalili prokuratorzy, w zorganizowanej grupie działali oskarżeni Zbigniew G. – mieszkaniec Wielunia, Mariusz W. – mieszkaniec Lubomierza, Adam K. i Tomasz M. – mieszkańcy Wałbrzycha, Łukasz T. i Tomasz Sz. – mieszkańcy Świebodzic. Przy czym w popełnianiu oszustw uczestniczyli zawsze Zbigniew G. i Mariusz W.

Działalność grupy polegała na telefonicznym kontaktowaniu się z właścicielami lub przedstawicielami różnych firm z terenu całego kraju i podawaniu się za poborców skarbowych lub komorników oraz oferowaniu do sprzedaży po atrakcyjnych cenach towarów uzyskanych w drodze rzekomych czynności egzekucyjnych, a w szczególności cukru.
Prokuratorom udało się ustalić, że część osób zainteresowanych zakupem została oszukana. Polegało to na wpłacaniu żądanych kwot. Klient otrzymywał sfałszowaną fakturę i dowód zapłaty, ale towaru nigdy nie otrzymał.

Oskarżeni zdołali oszukać przedstawicieli 23 firm, wyłudzając na ich szkodę łącznie prawie 1.300 tys. zł.

Oskarżonym grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group