Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Cztery łapy rządzą w weekend

Piątek, 27 lipca 2012, 6:20
Aktualizacja: 9:51
Autor: opr.red.
Świebodzice: Cztery łapy rządzą w weekend
Fot. użyczone
Blisko 750 psów z całej Europy będzie można obejrzeć podczas zbliżającego się weekendu w Świebodzicach. Od soboty do niedzieli odbywać się tu będzie 51. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, której organizatorem jest wałbrzyski oddział Polskiego Związku Kynologicznego. Wydarzeniu honorowo patronuje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Organizatorzy zgromadzili rekordową liczbę psich piękności.

- Udało nam się zgromadzić prawie 750 psów, w ponad 160 rasach, z 7 krajów, od dalekiej Skandynawii po słoneczne Włochy - wylicza Monika Nowak, komisarz wystawy. - Dodatkowo na wystawie sobotniej najliczniejszą rasą będzie chihuahua, których jest prawie 40.

Tak bogaty przegląd ras to prawdziwa gratka dla miłośników czworonogów. Dla wielu odwiedzających może to być także wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć przedstawicieli szczególnie egzotycznych ras.

W niedzielę będzie można zobaczyć należące do rzadkości egzotyczne nagie meksykańczyki i peruwiańczyki, niezwykle pracowitego australian cattle dog'a, dostojnego psa gończego - porcelaine, pochodzące z Afryki rhodesian ridgeback, z charakterystyczną pręgą na grzbiecie oraz psy rasy bloodhound, których węch jest jednym z najczulszych w "psim świecie".

Zjawią się także tradycyjnie popularne w Polsce rasy takie jak jamnik, owczarek niemiecki, american staffordshire terrier, golden retriever, buldog francuski i angielski, siberiany husky, czy urocze yorkshire terriery.

Po raz pierwszy w naszym regionie powitamy portugalskiego owczarka - Cao da Serra de Aires oraz krótkowłosego owczarka holenderskiego - zachwala Monika Nowak.

Sobota będzie należała do psów ozdobnych. Wystawa rozpocznie się o 15:00 i będzie poświęcona wyłącznie psom ozdobnym i do tzw. "towarzystwa". Najliczniejszą rasą tego dnia będzie zdecydowanie chihuahua, zgłosiło się ich prawie 40 w dwóch odmianach długości włosa, następnie będziemy mogli podziwiać całkiem imponującą stawkę buldogów francuskich i chińskich grzywaczy, długowłosych i nagich oraz 20 innych ras.

Podczas obu wystaw można odwiedzić stoiska handlowe, gdzie można usłyszeć wiele przydatnych porad dotyczących żywienia i pielęgnacji psów, a także dokonać zakupów. Bilety na wystawę kosztują 6 i 3 zł.

Sobota 28 lipca:

godz.-15:00 - rozpoczęcie oceny psów w ringach
godz.-17:00 - konkurencje finałowe:
Najpiękniejsza Para Hodowlana (Best Brace)
Najpiękniejsze Baby (BIS Baby)
Najpiękniejsze Szczenię (BIS Puppy)
Najpiękniejszy Junior (BIS Junior)
Najpiękniejszy Weteran (BIS Veteran)
Best In Show

Niedziela 29 lipca:

godz.-10:00 - rozpoczęcie oceny psów w ringach
godz.-12:00 - pokazy organizowane przez szkołę "Artemis"
- pokazy posłuszeństwa
- psie sztuczki
- zabawy z dziećmi
- frisbee
godz.-15:00 - konkurencje finałowe:
Najpiękniejsze Baby (BIS Baby)
Najpiękniejsze Szczenię (BIS Puppy)
Najpiękniejszy Junior (BIS Junior)
Najpiękniejszy Weteran (BIS Veteran)
Najpiękniejszy Pies Oddziału
BOG I -X(Best Of Group)
Best In Show

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group