• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 18:14
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2966
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Cztery powody do pływania

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 grudnia 2018, 11:47
Aktualizacja: 11:49
Autor: PAW
Fot. Aqua Zdrój Wałbrzych
Zapraszamy wszystkich do Parku Wodnego AQUA ZDRÓJ!

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto pływać. Jest to sport. który niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Korzystnie wpływa na nasze ciało – poprawia pracę serca, zwiększa wydolność płuc, odciąża stawy, wzmacnia mięśnie, a także pomaga w walce z celullitem i nadwagą. Ponadto redukuje bóle pleców i wady postawy oraz wzmacnia system odpornościowy. Poza tym jest świetnym sposobem na redukcję stresu, poprawia samopoczucie i co najważniejsze, sport ten mogą uprawiać ludzie w każdym wieku! Pływanie to idealna dyscyplina, dla każdego kto chce aktywnie i zdrowo spędzić czas. Poniżej przedstawiamy cztery powody dla których warto pływać. Zapraszamy do lektury i do zobaczenia na basenie!

1. Trening bez obciążania stawów

Kiedy ludzkie ciało zanurzone jest w wodzie automatycznie staje się lżejsze. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać ćwiczenia bez obciążania stawów tak jak ma to miejsce na lądzie. Pływanie rozluźnia mięśnie szkieletowe, niwelując napięcia i stany bólowe. Co więcej wzmacniane są mięśnie stanowiące podporę kręgosłupa dzięki czemu pływanie jest sportem, który mogą uprawiać ludzie w każdym wieku. Osoby chore na artretyzm pływaniem zwiększają ruchomość stawów i minimalizują objawy choroby bez dodatkowych obciążeń.

2. Łagodzenie stresu

Pływając skupiamy się na oddechu, dobrze dotleniając komórki naszego ciała. Ciśnienie wody, siła wyporu i oporu wraz z odpowiednią temperaturą wpływają na niwelowanie napięć, działają uspokajająco i pomagają w walce ze stresem, a nawet depresją. Po treningu – pływaniu czy jakiejkolwiek innej aktywności w wodzie wyzwalane są endorfiny, hormony szczęścia, które poprawiają nasze samopoczucie i pracę mózgu.

3. Większa elastyczność mięśni i zdrowsze serce

W przeciwieństwie do treningu na siłowni podczas którego skupiamy się na ćwiczeniu jednej partii mięśni pływanie angażuje całe ciało nie tylko je wzmacniając ale także poprawiając koordynację ruchów. Szeroki i typowy dla pływania zakres ruchów zapewnia dobre rozciągnięcie mięśni zwiększając gibkość ciała. Pływanie korzystnie wpływa także na najważniejszy mięsień w naszym ciele – serce. Jest to doskonałe ćwiczenie aerobowe, dzięki któremu serce staje się wydajniejsze w pompowaniu, co prowadzi do lepszego przepływu krwi w całym ciele. Usprawniona praca układu krwionośnego pomaga dotlenić organizm i zmniejszyć ciśnienie krwi.

4. Smuklejsza sylwetka

Pływanie jako aktywność aerobowa pomaga w odchudzaniu. Dzieje się tak dlatego, że w pływanie zaangażowane są wszystkie mięśnie. Osoby, które pływają, mają zwiększoną masę mięśniową, a zmniejszoną tkankę tłuszczową. W czasie godziny uprawiania tego sportu można spalić od 500 do 700 kcal. Pływanie jest tak efektywne dzięki gęstości wody (800 razy gęstsza od powietrza!) – każdy ruch w niej jest dużo trudniejszy i wymaga więcej wysiłku niż ruch w powietrzu. Woda dodatkowo ujędrnia nasze ciała oraz przyspiesza metabolizm. Obok walorów wizualnych – lecznicze: obniża poziom cholesterolu LDL.

www.facebook.com/Aqua-Zdroj-Walbrzych-Basen-Nauka-Plywania

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group