Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Czy dodatkowe autobusy będą dojeżdżać na wałbrzyską strefę ekonomiczną?

Czwartek, 9 listopada 2017, 14:46
Aktualizacja: Piątek, 10 listopada 2017, 9:23
Autor: PAW
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Czy dodatkowe autobusy będą dojeżdżać na wałbrzyską strefę ekonomiczną?
Fot. PAW
Być może wkrótce uruchomione zostanie kolejne połączenie komunikacji miejskiej, które połączy Głuszycę, Walim i Jedlinę–Zdrój z WSSE.

Już teraz w Aglomeracji Wałbrzyskiej autobusami komunikacji miejskiej można dojechać bez problemu do Boguszowa-Gorc, Mieroszowa, Jedliny-Zdroju, Głuszycy czy Szczawna-Zdroju, a nawet czeskiego Mezimesti. Co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły rozwinięcia usług transportowych, lecz nie wszystkie udaje się wcielić wżycie. Prezydent Roman Szełemej wspólnie z gminami Głuszyca, Jedlina-Zdrój i Walim chce stworzyć linię, która dowoziłaby osoby z tych miejscowości do WSSE.
- Wspólnie uznaliśmy, że właśnie w tamtych samorządach drzemią spore pokłady osobowe bezrobotnych, którzy mogliby podjąć pracę w WSSE, ale nie mają za bardzo możliwości łatwego i taniego dostania się do Wałbrzycha - tłumaczy prezydent.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że choć w Wałbrzychu bezrobocie wynosi obecnie poniżej 10 procent, to w powiecie wałbrzyskim te statystyki wciąż są na zdecydowanie wyższym poziomie. Udostępnienie taniego transportu publicznego ma być jednym z czynników, który spowoduje, że takie osoby będą chciały podjąć zatrudnienie w WSSE, która zgłasza potrzebę zatrudniania.
- Rozmawiałem z szefostwem WSSE na ten temat i liczę, że WSSE partycypowałaby w kosztach przewozu tych osób. - tłumaczy prezydent Wałbrzycha. - Oczywiście najpierw wszystko należy dokładnie przeanalizować i przeliczyć.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group