Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3516
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy dolnośląskie szkoły zdobędą nowoczesny sprzęt multimedialny? To już ostatni dzwonek!

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 października 2011, 14:52
Aktualizacja: 14:53
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Tylko do końca października trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”. Od 15 września zespoły uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski przeprowadzają lokalne ekorewolucje i walczą o cenne nagrody: 30 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla swoich szkół oraz setki nagród indywidualnych. Wciąż jeszcze jest czas, żeby do nich dołączyć – ale to już ostatni dzwonek!

Ubiegłoroczna edycja konkursu przyciągnęła prawie 3 000 dzieci ze szkół w całej Polsce, w tym ponad 300 uczniów z Dolnego Śląska, oraz blisko 700 000 osób, które wspierały je w walce o nagrody, biorąc udział w głosowaniu na ich prace. W tym roku wszystko wskazuje, że te rekordy uczestnictwa i zaangażowania mogą zostać pobite. Pierwsze zgłoszenia do konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” pojawiły się już w kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu konkursu, a setki kolejnych są przygotowywane przez zespoły młodych ekorewolucjonistów. Ambitne zadanie konkursowe – przeprowadzenie ekorewolucji, czyli lokalnego działania na rzecz środowiska i przedstawienie jej w formie krótkiego filmiku – daje uczniom i nauczycielom szansę na rozwinięcie talentów i umiejętności, a wielu szkołom możliwość pochwalenia się prowadzonymi przez siebie długofalowymi akcjami.

Potężną motywacją do udziału w konkursie jest dla szkół szansa na wygranie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego o najwyższym standardzie: pracowni multimedialnej z pełnym wyposażeniem, o wartości 12 000 zł.
- Praca z użyciem tablicy interaktywnej jest niezastąpionym narzędziem wspomagającym nauczanie i uczenie się. Multimedialne zilustrowanie omawianych zagadnień zwiększa skupienie wśród dzieci i zaangażowanie ich w aktywny udział w prowadzonych zajęciach – mówi Żaneta Betlińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 163 im. batalionu „Zośka" w Warszawie, której uczniowie zwyciężyli w ubiegłorocznej edycji programu i od początku tego roku szkolnego uczą się w nowoczesnej pracowni multimedialnej.
Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne, które chciałyby poprawić stan swojego wyposażenia, oraz ich uczniowie, którzy chcieliby przeżyć wielką ekologiczno-filmową przygodę, mają czas do końca października na przygotowanie własnej pracy konkursowej. W poszukiwaniu inspiracji i pomysłów na lokalne ekorewolucje warto zajrzeć na stronę www.tescodlaszkol.pl, na której zamieszczono obszerny Poradnik Ekorewolucji oraz wiele pomocnych wskazówek. To już ostatnia chwila na wykorzystanie szansy na podwójny sukces: pomocy szkołom i całej planecie!

Regulamin oraz wszystkie szczegóły konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” dostępne są na stronie www.tescodlaszkol.pl. Prace konkursowe należy przesyłać za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza do 31 października 2011 r. Zwycięzców konkursu, tak jak w ubiegłym roku, wyłonioną internauci w prowadzonym od 10 listopada do 9 grudnia ogólnopolskim głosowaniu na najciekawsze prace konkursowe oraz jury konkursowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group