Wtorek, 11 maja
Imieniny: Miry, Franciszka
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy można uratować MPK?

Środa, 9 listopada 2011, 7:41
Aktualizacja: 7:51
Autor: Sven
Wałbrzych: Czy można uratować MPK?
Fot. Sven
W ubiegłym tygodniu MPK poświęcona została cała nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Dzisiaj otrzymaliśmy list otwarty w sprawie upadłej spółki, skierowany do poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, w którym autor przekonuje, że MPK może nadal funkcjonować, a winą za postawienie MPK w stan upadłości obarcza prezesa Andrzeja Kosióra.

Oto treść listu:

Wałbrzych 8 listopada 2011 roku
Stronnictwo Demokratyczne
w Wałbrzychu

Pani
Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Poseł na Sejm RP

Szanowna Pani Poseł,

Zwracam się do Pani z prośbą o ponowne zwołanie Zespołu ds. komunikacji w Wałbrzychu i ratowania miejsc pracy.
Naszym zdaniem w spotkaniu powinni wziąć udział: Pani Anna Zalewska Poseł na Sejm RP, która była obecna na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, po jednym przedstawicielu Klubów Radnych Miasta Wałbrzycha, po jednym przedstawicielu związków zawodowych MPK i Wodociągów, przedstawiciel Prywatnych Przewoźników, przedstawiciel Stronnictwa Demokratycznego, które jest inicjatorem ratowania MPK oraz Pan Prezydent Roman Szełemej.

Ostatnie wydarzenia podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Wałbrzycha i stwierdzenie Pana Prezydenta Romana Szełemeja, że po raz pierwszy w Wałbrzychu doszło do merytorycznej dyskusji nad sytuacją komunikacyjną w Wałbrzychu dzięki inicjatywie Stronnictwa Demokratycznego uprawniają mnie do zwrócenia się do Pani Poseł o podjęcie się ponownie mediacji pomiędzy Panem Prezydentem a mieszkańcami Wałbrzycha i pracownikami MPK, którzy w wyniku złych decyzji i zaniechań Pana Andrzeja Kosióra tracą pracę.
W świetle przedstawionych na Sesji informacji i zebranych przez członków Stronnictwa Demokratycznego dowodów popartych dokumentami MPK może dalej funkcjonować i zatrudniać ludzi. Wystarczy jedynie im pomóc uwierzyć we własne siły i dać do tego narzędzie.

Proponujemy następujący program naprawczy w celu ratowania miejsc pracy :

1. Wycofać wniosek o upadłość likwidacyjną i złożyć wniosek o upadłość układową co pozwoli firmie normalnie działać. Moim zdaniem upadłość MPK nie była koniecznością, a wynikała jedynie z działań i błędnych decyzji Pana Andrzeja Kosióra.

2.Na każdą linię rozpisać osobny przetarg podzielić linie na komercyjne i wymagające dopłaty z miejskiej kasy.

3.Pomóc pracownikom w założeniu małych firm i wydzierżawić im tabor

4.Przenieść sprzedaż biletów do MPK

5.Przenieść kontrole biletów w autobusach do prywatnych firm (założonych przez pracowników MPK) opłacanych z prowizji od mandatów.

Z poważaniem
Cezary Sokół
Prezes Dolnośląskiego Zarządu SD

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group