Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy wałbrzyszanie odpowiednio segregują odpady?

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 lutego 2018, 12:37
Autor: PAW
Fot. red
Kolejny raz wracamy do tematu segregacji odpadów oraz kosztów, jakie ponosi za to miasto i sami mieszkańcy.

Podczas sesji rady miasta oraz spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic, prezydent Roman Szełemej kładzie bardzo duży nacisk na kampanię informacyjną dotyczącą właśnie segregacji odpadów.
- W Wałbrzychu nie wygląda to obecnie najgorzej, ale musimy docierać do jak największej liczby osób i uwiadamiać im, że muszą segregować śmieci i robić to starannie, bo w innym wypadku czekają nas podwyżki opłat - tłumaczy prezydent.

Problem więc istnieje i wiele zależy od samych mieszkańców. Podobne obawy wyraża radny PiS-u Jerzy Langer.
- Z tego, co się orientuję to Wałbrzych nie spełnia wszystkich wymogów dotyczących gospodarki odpadami - mówi radny. - Z rozmów z mieszkańcami wnioskuję, że sposób funkcjonowania firmy odpowiedzialnej za wywóz odpadów też pozostawia wiele do życzenia, a to zniechęca ludzi do segregowania odpadów, jak widzą zaniedbania.

Zdaniem radnego Langera należy zrobić wszystko, by do tej segregacji zachęcać. Zacząć należy od najprostszych czynności, jak choćby odpowiedniego ustawiania pojemników na odpady, który będzie ułatwiało a nie utrudniało segregację. Gmina powinna podejmować bowiem kolejne kroki, by stwarzać ludziom odpowiednie warunki do segregacji. Ponadto radny uważa, że oprócz kontroli mieszkańców, co jest czynione, powinno się również od czasu do czasu kontrolować i monitorować pracę firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów i ewentualnie wyciągać wobec niej konsekwencje.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group