Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Czym są domki drewniane?

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 13:21
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2019, 9:11
Autor: red
Kraj: Czym są domki drewniane?
Fot. użyczone
Domki letniskowe oraz drewniane altanki staja się coraz częstszymi gośćmi naszych podwórek oraz działek letniskowych. Rosnące zainteresowanie polskich klientów domkami drewnianymi można zaobserwować już przez sam fakt coraz większej liczby firm, które oferują usługi w zakresie tworzenia tego rodzaju konstrukcji. Sprawa jest bez wątpienia ciekawa, zwłaszcza, że dostępne na rynku oferty wykazują naprawdę spore różnice pomiędzy sobą. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się tej kwestii nieco dokładniej.

Sam termin domków drewnianych wydaje się prosty, jednak okazuje się, że są to jedynie pozory. Na rynku istnieje wiele różnych odmian konstrukcji tego rodzaju w tym przede wszystkim:
• 1. Domki letniskowe
• 2. Domki drewniane całoroczne
• 3. Altanki drewniane

Czym różnią się wymienione powyżej kategorie? O pomoc postanowiliśmy poprosić prawdziwego specjalistę. Na nasze pytania zgodził się odpowiedzieć Pan Przemysław Balcewicz, prezes firmy Eko Architektura od lat będącej jednym z liderów rynku domków drewnianych:

Na samym początku: bardzo dziękuję za zaproszenie. Rzeczywiście, pod ogólną nazwą domków drewnianych kryją się różne rodzaj konstrukcji. Różnice występują jednak nie tylko w zakresie takich parametrów, jak rozmiar czy przeznaczenie danej konstrukcji. W zależności od charakteru projektu, producent musi zastosować odmienne technologie wykonania. Czym innym będzie więc np. typowy domek letniskowy przeznaczony do spędzania miłych chwil w ciepłe dni latem, a zupełnie czymś innym domek całoroczny, który, jak sama nazwa wskazuje, ma zadanie efektywnie i bezpiecznie służyć klientowi o każdej porze roku.

Zastanawia nas jednak inna, bardziej szczegółowa kwestia a mianowicie: po czym można poznać, że dany domek drewniany lub altana odznacza się odpowiednim standardem wykonania, który, jak mówił Pan Przemysław Balcewicz, będą w stanie zapewnić użytkownikowi odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo. Prezes firmy Eko Architektura tłumaczy tę kwestię: 

Przede wszystkim znaczenie mają takie faktory, jak jakość wykonania, stabilność konstrukcji a także technologie zastosowane w celu ochrony konstrukcji np. przed wpływem czynników atmosferycznych. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, Eko Architektura stosuje wyłącznie najbardziej nowoczesne, sprawdzone technologie, dzięki czemu produkowane przez nas konstrukcje są w stanie odpowiednio spełniać wszystkie swoje funkcje przez długie lata. To oczywiście jednak jeszcze zdecydowanie nie wszystko. Wspominałem o istotnych różnicach np. pomiędzy domkami letniskowymi a domkami całorocznymi. Te pierwsze oczywiście również muszą posiadać wysokiej jakości izolację cieplną oraz prawidłowo skonstruowane podłoże, które będzie chronić konstrukcję przed wilgocią emitowaną przez grunt. W przypadku domków jednorocznych te czynniki nabierają jednak jeszcze większego znaczenia. Konieczne jest więc zastosowania innych technologii izolacji cieplnej, tak aby w domku całorocznym można było komfortowo przebywać także w miesiące jesienne oraz zimowe. Naturalnie, nie bez znaczenia jest także estetyka wykonania, na którą klienci naszej firmy zwracają coraz większą uwagę, stąd też obecność w ofercie Eko Architektury wielu różnych, nowatorskich projektów.
A więc wiemy już, co naprawdę oznacza pojęcie "jakości" w odniesieniu do domków letniskowych oraz całorocznych. Pan prezes wyjaśnił nam także istotne różnice, jakimi cechują się różne domki drewniane. To jednak jeszcze nie koniec naszych pytań.

Co z ekologią?

Firma Eko Architektura jest nie tylko liderem polskiej branży jeżeli chodzi o domki drewniane, ale także podmiotem innowacyjnym, znanym z przywiązywania ogromnej wagi do ekologii. Skąd takie podejście? Prezes Eko Architektury Pan Przemysław Balcewicz tłumaczy:

Jako firma od samego początku byliśmy dogłębnie przekonani, że ekologia to coś znacznie więcej, niż moda. Stąd też początki naszej działalności to czasy, w których inni producenci domków letniskowych, altan lub domków całorocznych na ogól nie przywiązywali większej wagi do kwestii ochrony środowiska. Czas pokazał, że nasze podejście było słuszne. Coraz większa świadomość ekologiczna polskich klientów sprawia, że obecnie w cenie są właśnie konstrukcje przyjazne środowisku. W żaden sposób nie oznacza to jednak, że jesteśmy firmą "tradycjonalną". Śledzimy światowe trendy technologiczne i sukcesywnie wdrażamy kolejne nowatorskie rozwiązania. Można powiedzieć, że naszym hasłem jest: technologia w służbie ekologii. Być może to właśnie połączenie najwyższego standardu wykonania tworzonych przez nas domków z zastosowaniem rozwiązań przyjaznych środowisku sprawia, że Eko Architektura cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród polskich klientów, za co oczywiście serdecznie dziękujemy. 

Dlaczego tak ważny jest transport domków drewnianych?

Zwróciliśmy jednak uwagę również na jeden aspekt oferty Eko Architektury, którym jest transport konstrukcji do klienta. Z pewnością nie jest rozwiązanie standardowe na polskim rynku. Pan Przemysław Balcewicz komentuje sprawę w sposób następujący:

Od początku naszego istnienia Eko Architektura była firmą rzetelną. Uznajemy, że naszym zadaniem jest kompleksowa realizacja zlecenia, co w przypadku tej branży oznacza także transport konstrukcji drewnianych do klienta. Pytają Państwo, dlaczego jest to tak istotne? Nieodpowiedni sposób dowozu konstrukcji do klienta może po prostu spowodować jej uszkodzenie, co niestety w niektórych sytuacjach może być wręcz czynnikiem stwarzającym niebezpieczeństwo. Uważamy więc za nasze zadanie nie tylko samą produkcję domków drewnianych i altan, ale również zadbanie o to, aby trafiły one do klienta w stanie nienaruszonym.

Cóż, brzmi to jak najbardziej logiczne i sądzimy, że takie podejście powinno być standardem na rynku... Niestety, jest to już koniec naszego wywiadu. Bez wątpienia, poznaliśmy wiele ciekawych i zarazem ważnych faktów. Bardzo dziękujemy prezesowi firmy Eko Architektura, Panu Przemysławowi Balcewiczowi za to, ze zgodził się udzielić nam informacji oraz odpowiedzieć na nasze pytania.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group