Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czym są linki sponsorowane i co dobrego mogą zrobić dla Twojej firmy?

Środa, 10 marca 2021, 6:38
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Czym są linki sponsorowane i co dobrego mogą zrobić dla Twojej firmy?
Fot. użyczone
Coraz więcej firm funkcjonuje, równolegle do świata rzeczywistego, w świecie cyfrowym. W ten sposób może dać się poznać nowym odbiorcom, zwiększyć skalę działalności, a tym samym zarobki. Czy wiesz, czym się linki sponsorowane i jakie korzyści mogą z tego płynąć? Jeśli nie, polecamy lekturę poniższego tekstu.

Linki sponsorowane – czym są?

Linki sponsorowane to, w skrócie mówiąc, rozwiązanie wspierające działania pozycjonujące. Są to płatne odnośniki (takie jak te www.datamasters.pl/linki-sponsorowane),  które po kliknięciu w nie przekierowują użytkownika na stronę danej firmy. W ten sposób są bardziej widoczne w wyszukiwarce internetowej – zarówno nad, jak również pod wynikami organicznymi. Firma, która zamawia płatne odnośniki, w ten sposób optymalizuje pod kątem SEO swój biznes sprawiając, że jest on z perspektywy Google lepiej odbierany i wyżej pozycjonowany. Doskonale wiesz, że internauci zwracają uwagę wyłącznie na pierwsze pozycje, które wyświetlają im się w wyszukiwarce internetowej po wpisaniu danej frazy. Link sponsorowany wyświetla się na samej górze strony, dając zdecydowanie większą szansę na skłonienie użytkownika do kliknięcia w link i przejścia do danej witryny. Specjaliści z branży SEO szacują, że prawdopodobieństwo kliknięcia w link, gdy jest on sponsorowany i umieszczony na samej górze strony, rośnie o 100%.
 
Jakie korzyści płyną ze stosowania linków sponsorowanych?

Wśród licznych korzyści, których można spodziewać się po przemyślanym stosowaniu linków sponsorowanych znajdują się możliwości takie jak: wzrost ruchu na stronie, większa sprzedaż produktów i usług czy dotarcie do nowych odbiorców. Bez dobrze przeprowadzonych działań pozycjonerskich nikt (poza Twoimi znajomymi i rodziną, którzy zechcą kliknąć w przesłany link) nie zainteresuje się Twoją stroną internetową.
 
Google Adwords – dlaczego warto zdecydować się na płatną reklamę?

Kolejną opcją jest możliwość wyświetlania płatnych linków na stronach, które mają kooperację z Google. Reklamy Google Ads zwiększą skutecznie widoczność Twojej firmy w Internecie, a tym samym pośrednio przyczynią się do zwiększenia zainteresowania Twoimi produktami i usługami, ostatecznie prowadząc do większej sprzedaży i lepszych zarobków. Kampanie Google Adwords i kampanie Programmatic możesz zlecić profesjonalnemu podmiotowi – firmie https://datamasters.pl.
 
Podsumowując, trudno o zwiększenie zasięgów bez zainwestowania konkretnych środków na reklamę internetową. Warto to zrobić – z myślą o przyszłych zarobkach i perspektywach rozwoju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group