Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3288
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Darmowy prąd ze słońca

Środa, 27 lipca 2016, 10:42
Autor: red
REGION: Darmowy prąd ze słońca
Fot. użyczone
Spółdzielnia mieszkaniowa w Jaworze uruchomiła słoneczne elektrownie na dachach swoich budynków. Podobne instalacje działają już w Legnicy i we Wrocławiu. Wkrótce być może takie elektrownie powstaną również w Wałbrzychu.

Na takie inwestycje dla dolnośląskich spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot do podziału jest 25 mln złotych z programu PROSUMENT.

Dzięki takim przedsięwzięciom zostanie ograniczona emisja gazu cieplarnianego CO2. Wyprodukowana energia elektryczna posłuży do oświetlenia części wspólnych budynków: klatek schodowych, korytarzy i piwnic.

Do pozyskania są środki na budowę i instalacje m.in.: fotowoltaiki, źródeł ciepła opalanych biomasą, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, małych elektrowni wiatrowych i mikrokogeneracji.

WFOŚiGW we Wrocławiu otrzymał 25 mln złotych (w tym: 16 mln pożyczki i 9 mln zł dotacji) z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu PROSUMENT na Dolnym Śląsku. O środki z tego programu do tej pory zawnioskowały spółdzielnie mieszkaniowe we Wrocławiu, Legnicy, Miliczu,
Jaworze, Zawidowie i wspólnota mieszkaniowa w Wałbrzychu.

Nabór wniosków trwa do 31 października, a umowy będą zawierane z beneficjentami do końca tego roku, a realizacja projektów musi się zakończyć do końca 2017 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group