Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1547
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Debata społeczna "BEZPIECZNY SENIOR"

Poniedziałek, 25 września 2017, 14:22
Aktualizacja: 14:24
Autor: red
Wałbrzych: Debata społeczna
Fot. KMP Wałbrzych
W trosce o bezpieczeństwo osób starszych Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu we wspólnie ze stowarzyszeniem "Radość życia" zorganizowała debatę społeczną. W trakcie piątkowego spotkania, które odbyło się w Klubie Seniora mieszczącego się w Wałbrzychu przy ul. Kasztelańskiej 7, policjanci omówili rożne formy oszustw i radzili co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów. Omówiono również zasady korzystania z aplikacji "Moja Komenda" oraz "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

W Klubie Seniora na wałbrzyskim Podzamczu odbyła się debata społeczna - „Bezpieczny senior”. Organizatorem spotkania była wałbrzyska Policja, a poświęcone była bezpieczeństwu osób starszych.

W spotkaniu udział wzięli: zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, policjanci Wydziału Prewencji, Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Wałbrzychu, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu oraz wałbrzyscy seniorzy. Przybyłych na debatę przywitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu – nadkom. Rafał Siczek.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją dotyczącą realizowanych przez policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów, które omówił asp.szt. Tomasz Łabędź, przedstawiając mechanizmy działania sprawców wyłudzających pieniądze metodą "na wnuczka”, „na urzędnika”, "na policjanta" itp. nadkom. Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Wałbrzychu omówiła zasady funkcjonowania narzędzia internetowego jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Następnie przedstawiono założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Obecni na spotkaniu dzielnicowi omówili zakres swoich obowiązków, teren działania oraz zapoznali uczestników debaty z aplikacją „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce zarówno po nazwisku, jak i nazwie ulicy.

Zakończenie debaty stanowiła dyskusja w trakcie, której padło wiele pytań i postulatów. Obecni seniorzy zgłaszali swoje propozycje, oczekiwania, przedstawiali swoje potrzeby związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski uczestników spotkania, które Policja uwzględni w czasie planowania służby.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group