• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 8:05
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 2201
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Decyzja zapadła – Jacek Domejko musi odejść

Wiadomości: REGION
Piątek, 24 lutego 2012, 8:03
Aktualizacja: 12:24
Autor: JB, swidniczka.com
Fot. JB
Podczas Rady Społecznej świdnickiego ZOZ–u, która odbyła się w Starostwie Powiatowym, wydano pozytywną opinię dotyczącą wniosku Zarządu Rady Powiatu.

Wniosek dotyczył wypowiedzenia umowy o pracę wieloletniemu dyrektorowi szpitala Latawiec Jackowi Domejce. Kontrola Starostwa wykryła szereg nieprawidłowości w tym tą najbardziej oburzającą mieszkańców a mianowicie wysokie sumy wypłat na tzw. kontrakcie. Jak powiedział przewodniczący Rady Społecznej Krzysztof Sołtys to był niezwykle trudny czas dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla naszego ZOZ-u. Chciałbym rozmawiać w kontekście tego co było dobre, nie poddawajmy się zbiorowym uczuciom. Musimy przyjąć rację wszystkich stron, musimy spokojnie nad tym przejść ponieważ najważniejszym celem jest uleczenie sytuacji w świdnickim ZOZ-ie.

Szpital i dobro pacjenta są najważniejsze. Chciałbym podziękować za współpracę w tych trudnych czasach dla szpitala i chciałbym przeprosić tych, których założeń nie spełniłem. Pragnę zapewnić, że nie mam sobie nic do zarzucenia, musiałem znaleźć jakiś sposób na rozwój szpitala i to uważam za najważniejsze. Mam nadzieję, że świdnicki szpital nie stanie się tak jak chcą panie pielęgniarki ZOL-em ( przyp.red Zakład Opieki Leczniczej), bodaj największym w Polsce-powiedział tuż przed głosowaniem Jacek Domejko obecny na Radzie. Odmówił jednak komentarza i zaraz po zakończeniu wyszedł.

7 osób było za, 1 była przeciwna i 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Jak powiedział jeden z członków Rady Społecznej nieoficjalnie dopiero teraz zacznie się trudny czas dla szpitala. Nas natomiast zastanawia gdzie Powiat był przez tyle lat- wszak proceder przyznawania potężnych prowizji i wysokich wypłat trwał nie od dziś.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~hejka 24-02-2012 9:46
no to powiat świdnicki strzelił sobie samobója...
~hejka2 24-02-2012 9:48
ZOL to nie jak tu napisano: Zakład Opieki Leczniczej tylko Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
~Rebel Yell 24-02-2012 10:04
Rzeczywiscie pielegniarki czy robimy komus miejsce ? Zdaje sie Pan Szulc od marca bedzie wolny.
~Piskorz 24-02-2012 11:39
Ciekawi mnie zachowanie kontraktowych, czy też odejdą ze szpitala? A czy chociaż ktoś z głosujących wie jak jest w innych szpitalach, nawet tuż za miedzą.
~jam 24-02-2012 14:47
Nie wiemy na ile opiewal kontrakt. Walbrzyski Prezydent po odejsciu ze szpitala w Walbrzychu zarabia obecnie polowe swego bylego kontraktu. I dlatego musi jeszcze w szpitalu dorabiac.
~lam 24-02-2012 16:35
Najlepiej aby panie pielęgniarki zrzekły się dochodów na rzecz panów doktorów,bo to tylko ich potrzeby się liczą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group