Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dewastują budynki

Czwartek, 3 października 2019, 14:38
Aktualizacja: Sobota, 5 października 2019, 8:51
Autor: red
Wałbrzych: Dewastują budynki
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wulgarne napisy i rysunki występujące w przeważającej części na elewacjach budynków oraz urządzeniach użyteczności publicznej trudno traktować jako formę sztuki. Jest to typowy akt wandalizmu.

Najbardziej dotkliwym aspektem związanym z pojawieniem się bazgrołów wydaje się być zniszczenie mienia, a co za tym idzie ponoszenie przez właścicieli zdewastowanych powierzchni kosztów związanych z przywróceniem ich do stanu poprzedniego.

Oprócz wymiaru wyłącznie materialnego, pojawianie się bazgrołów prowadzić może do eskalacji czynów niezgodnych z prawem na zniszczonym obszarze, obniżenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a w konsekwencji do spadku wartości nieruchomości na danym terenie lub nawet spadku atrakcyjności turystycznej miasta.
- Zagrożenia wynikające z opisywanego stanu rzeczy wymuszają na władzach lokalnych konieczność podjęcia kompleksowych, zintegrowanych działań mających na celu próbę ograniczenia występującego w Wałbrzychu zjawiska. Z przykrością należy stwierdzić fakt, iż znaczna część budynków zniszczona jest przez bezmyślne działania kibiców wałbrzyskiego klubu sportowego, gdzie forma wsparcia pozostawia wiele do życzenia - informują strażnicy miejscy. - Działamy prewencyjne tworząc wspólne patrole z policją mające na celu kontrolę terenów zagrożonych oraz pogadanki w placówkach oświatowych, aby już młode pokolenie miało świadomość konsekwencji powstania tzw. graffiti. Prowadzimy również we współpracy z różnego rodzaju podmiotami, organizacjami działania korygujące mające na celu usunięcie niepożądanych bazgrołów, a w szczególności takich, w których zawarte są wszelkiego rodzaju wulgaryzmy, treści nawołujące do przemocy i nienawiści m.in. na tle rasowym. Warto nadmienić, że w 2018 roku takimi działaniami objęto pięć dzielnic naszego miasta i usunięto graffiti z 76 obiektów. W tym roku nasze działania ograniczyły się do trzech dzielnic i do tej pory usunięto graffiti z 57 obiektów.

Zachęcamy do reagowania i zgłaszania niszczenia mienia w postaci tworzenia bezprawnego graffiti.

Twoja reakcja na artykuł?

4
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
11%
Smuci
6
33%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group