Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4567
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Długa zima w teatrze lalek

Środa, 20 stycznia 2010, 14:57
Aktualizacja: 18:21
Autor: EG
Wałbrzych: Długa zima w teatrze lalek
Fot. EG
– Z prasy dowiedzieliśmy się, że dyrektor ma zamiar odejść. On sam nie poinformował nas o tym. Nie wiemy, czy dyrektor pracuje czy nie, czy podczas wypowiedzenia świadczy pracę czy nie – mówi kierownik artystyczny „Lalek” Zbigniew Prażmowski.

W związku z kłopotami finansowymi wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora dyrektor Jerzy Karmiński oddał się do dyspozycji starosty wałbrzyskiego. Zbyt szczupłą dotację ze starostwa – organizatora wałbrzyskich „Lalek”, miały uzupełnić pieniądze ze sprzedaży byłego domu aktora przy ulicy Zamkowej. Sprzedaż nie doszła jeszcze do skutku.

- My chcemy dalej działać, pracować w teatrze, który wygląda coraz lepiej pod względem artystycznym – mówi aktorka Marlena Suder.
- Od paru lat jesteśmy związani z teatrem i Wałbrzychem. Znaleźliśmy coś tutaj. To miasto ma swą magię, koledzy kupili mieszkania, zaciągnęli kredyty. Jest w nas niepokój i przerażenie, co z nami będzie, jeśli stracimy pracę – mówi aktorka Anna Golonka.

- Dlaczego nie ma pieniędzy na taki teatr, czym starostwo to tłumaczy?– pyta aktor Jerzy Gronowski.
- Nasza dotacja jest jedną z najmniejszych w kraju. Składy każdego działu okrojone są do minimum – mówi Zbigniew Prażmowski.
– Mimo to gramy. Spektakle cieszą się powodzeniem – dodaje Marlena Suder.

– Na nasze problemy nie ma żadnego odzewu od władz miasta, a gramy dla Wałbrzycha. Dzieci nie obchodzi polityka – podkreśla Urszula Raczkowska.
– Miarodajny jest widz spektakli niedzielnych, na które trzeba specjalnie się wybrać, kupić bilety. Często mamy nadkomplety! – dodaje Jerzy Gronowski.

- Dyrektor jest i świadczy pracę do końca marca – mówi Jerzy Karmiński. - Moja sytuacja nie jest do końca wyjaśniona, dlatego nie informowałem zespołu. Mam zamiar poinformować wszystkich pracowników o decyzji swojej i decyzji starostwa powiatowego w momencie, kiedy zapadną decyzje ostateczne. W rozmowach indywidualnych nie ukrywam niczego, wyjaśniam obszernie sytuację teatru i moją sytuację – mówi dyrektor Teatru Lalki i Aktora Jerzy Karmiński.

Jeżeli dyrektor Karmiński ostatecznie odejdzie z teatru, starostwo powiatowe może rozpisać konkurs na to stanowisko lub powoła na nie wybraną przez siebie osobę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group