Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3224
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dni otwarte w IV LO

Wtorek, 18 kwietnia 2023, 8:26
Aktualizacja: 12:06
Autor: red
Wałbrzych: Dni otwarte w IV LO
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę od godziny 10:00 uczniowie klas ósmych z całego powiatu wałbrzyskiego uczestniczyli w dniach otwartych w IV Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Jedną z propozycji tej placówki oświatowej jest klasa o profilu policyjnym, którą promowali funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy.

Już niebawem uczniowie klas ósmych staną przed wyborem szkół średnich. Propozycji jest wiele, dlatego IV Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu oraz Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, mając na celu promowanie zawodu policjanta oraz klasy o profilu policyjnym, 15 kwietnia zaprezentowała swoją ofertę podczas tzw dni otwartych. W całym wydarzeniu uczestniczyło około 300 osób ze szkół podstawowych.

W trakcie prowadzonych prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania wielu praktycznych porad związanych z zawodem policjanta oraz informacji o warunkach, które muszą spełniać kandydaci do służby w Policji. Funkcjonariusze opowiadali o codziennej służbie i swoich obowiązkach, jednocześnie odpowiadając na liczne pytania zadawane przez młodzież. Uczniowie mogli zobaczyć sprzęt, z którego w codziennej służbie korzystają policjanci wydziału prewencji, ruchu drogowego a także technik kryminalistyki.

Duży wkład w sobotnie działania wnieśli także uczniowie klas mundurowych wałbrzyskiego liceum. Przyszli funkcjonariusze przygotowali konkurs związany ze służbą w Policji oraz zagadkę kryminalną. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów szkoły jak i ósmoklasistów.

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
4
20%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
6
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group