Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3045
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Do Niemiec z testem

Niedziela, 21 marca 2021, 8:19
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Do Niemiec z testem
Fot. red
Polska uznana została przez Niemcy za obszar o szczególnie wysokim ryzyku związanym z dużą liczbą zakażeń COVID19.

Od dziś 21 marca przy wjeździe z Polski do Niemiec NALEŻY posiadać ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa. Test może być wykonany najwcześniej 48 godzin przed wjazdem. Najważniejsze skutki dla osób przemieszczających się między Polską a Niemcami:

1. Obowiązuje ograniczony katalog wyjątków/zwolnień od obowiązku testowania:

- tranzyt przez terytorium 🇩🇪 lub wcześniejszy przez 🇵🇱 (bez zbędnych postojów)

- kierowcy przewożący zawodowo ludzi, towary, dobra, jeśli czas pobytu w 🇵🇱 lub 🇩🇪 nie przekracza 72 godz. - uwaga: NIE DOTYCZY Meklemburgii-Pomorza Przedniego

- na podstawie decyzji władz landowych/lokalnych

2. Rozszerzono obowiązek rejestracji wjazdu z Polski do Niemiec www.einreiseanmeldung.de. NIE obejmuje on sytuacji tranzytu (vide pkt 1) oraz tzw. małego ruchu przygranicznego do 24 godz. Uwaga: do Berlina, Brandenburgii i Meklemburgii - Pomorza Przedniego NIE można wjechać bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego. Do Saksonii wjazd bez kwarantanny w ramach małego ruchu przygranicznego jest możliwy tylko w przypadku posiadania ważnego powodu i jest ograniczony do 12 godz. W przypadku wyrywkowej kontroli granicznej brak potwierdzenia rejestracji wjazdu lub negatywnego wyniku testu może wiązać się z mandatem i nakazem opuszczenia Niemiec.

3. Uzyskanie negatywnego wyniku testu przed wjazdem, zaszczepienie przeciwko SARS-CoV-2 lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z kwarantanny. O tym, czy osoba jest zwolniona z kwarantanny decydują przepisy kraju związkowego do którego wjeżdża.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
4
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group