Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4445
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Do Wałbrzycha przyjedzie 2 000 uczestników Spartakiady Wodociągowej

Niedziela, 21 sierpnia 2016, 17:16
Autor: red
Wałbrzych: Do Wałbrzycha przyjedzie 2 000 uczestników Spartakiady Wodociągowej
Fot. red
Już w ostatni weekend sierpnia w Wałbrzychu odbędzie się XXVI Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.

W konkurencjach sportowych rozgrywanych przez 3 dni weźmie udział około 2 000 pracowników przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski.

Spartakiada wodociągowa to prawdopodobnie jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. W pierwszej edycji, która odbyła się w 1987 roku w Elblągu, uczestniczyło około 400 osób. Od tego momentu liczba uczestników stale wzrasta. W Wałbrzychu będzie około 2 000 uczestników! Decyzja Izy Gospodarczej Wodociągi Polskie o przyznaniu Wodociągom Wałbrzych organizacji tak prestiżowej imprezy, jak Spartakiada, to ogromna nobilitacja.
- Spośród 450 Przedsiębiorstw należących od IGWP to właśnie Wałbrzych dostąpił zaszczytu organizacji XXVI Spartakiady. Ta informacja bardzo nas ucieszyła. Organizacja tak dużego wydarzenia to wyzwanie, ale jestem przekonany, że właściwie mu sprostamy. Będzie to jedna z największych imprez w mieście w tym roku - komentuje Prezes Zarządu Wodociągów Wałbrzych, Marek Mielniczuk.

Również dla Wałbrzycha takie wydarzenie niesie ze sobą wiele korzyści. Praktycznie wszystkie miejsca hotelowe w mieście i w okolicach będą zajęte. Skorzystają też restauratorzy oraz niektórzy lokalni przedsiębiorcy. Co ważne, każdy z uczestników opłacił swój pobyt w wydarzeniu. Wałbrzyskie Wodociągi pozyskały również kilkunastu ważnych sponsorów, patronów i partnerów.

Spartakiada zbiegła się w czasie z obchodami 70-lecia wałbrzyskiego sportu, co stanowi wymowną pointę. Realizacją programu sportowego zajmuje się Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój. Przez 3 dni, od 26 do 28 sierpnia, uczestnicy wezmą udział w około 40 konkurencjach. Będą mieli szansę zmierzyć się m. in. w piłce nożnej, siatkówce, lekkiej atletyce, tenisie, kolarstwie MTB i w pływaniu. Większość konkurencji będzie odbywać się na terenie Aqua-Zdroju, ale również na Podzamczu, na terenie PSP 21 oraz PSP 26 oraz w Starej Kopalni, w Zagórzu Śląskim (Jezioro Bystrzyckie), a także na kortach tenisowych w Szczawnie-Zdroju.

Prezes Marek Mielniczuk uchyla rąbka tajemnicy o przewidzianych atrakcjach podczas Spartakiady.
- Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi goście z całej Polski czuli się dobrze w Wałbrzychu i chcieli tutaj ponownie wrócić w przyszłości ze swoimi rodzinami.

Ambasadorem XXVI Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji został wałbrzyszanin, Krzysztof Ignaczak – Mistrz Świata w siatkówce. W sobotnie popołudnie zostanie rozegrany pokazowy mecz siatkówki plażowej z jego udziałem. Kolejnym gościem specjalnym będzie Mistrzyni Świata Fitness Natalia Gacka, która poprowadzi trening dla uczestniczek. Wprawdzie Pań na Spartakiadzie będzie jedynie 400, co w porównaniu z ilością uczestników płci męskiej to niewielka liczba (panów będzie 1 600), jednak organizatorzy postanowili nie zapominać o płci pięknej. Z treningu z Natalią Gacką będą mogli skorzystać również wałbrzyszanie – poprowadzi ona Piknik z wodą – Wielki Finał programu „Z wodą po zdrowie” już 27 sierpnia o godz. 9:30 w Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina 1a w Wałbrzychu.

Większość konkurencji będzie transmitowana na żywo i będzie można obejrzeć je za pomocą strony internetowej www.spartakiada-walbrzych.pl.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group