Wałbrzych: Dobre rezultaty piłkarskiej młodzieży

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 15:38
Aktualizacja: 15:39
Bardzo dobry tydzień zanotowały młodzieżowe zespoły piłkarskiego Górnika Wałbrzych.

W Dolnośląskiej Lidze Juniorów Starszych, wałbrzyszanie wygrali w Ząbkowicach Śląskich 6-1. Do przerwy zespół miejscowego Orła stawiał jeszcze opór, ale w drugiej odsłonie nasi zaaplikowali rywalowi aż 4 gole i ostatecznie wygrali 6-1. Trzy trafienia zanotował w tym spotkaniu Dominik Bronisławski, dwa dorzucił Damian Migalski, a jedno Mateusz Sobiesierski.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 1-6 (1-2)

Górnik: Mateusz Gawlik - Sebastian Surmaj, Kamil Misiak, Maciej Kwiatkowski, Mateusz Krzymiński (62’ Marcin Gawlik) - Jakub Borek (74’ Maciej Iwicki), Hubert Grędziński (74’ Patryk Kowalczyk), Dominik Bronisławski, Mateusz Sobiesierski (68’ Filip Arski) - Marcin Kobylański (73’ Damian Szymański), Damian Migalski.

W Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych biało-niebiescy udali się do sąsiednich Świebodzic na mecz z tamtejsza Victorią. Górnicy wygrali bardzo pewnie 4-0 po golach Szymona Ręczkowskiego, Dominika Woźniaka, Kamila Młodzińskiego oraz Patryka Zająca.

Victoria Świebodzice – Górnik Wałbrzych 0:4 (0:0)

Górnik: Gracjan Błaszczyk - Michał Literski, Konrad Stefaniak, Michał Tytman, Marcel Otok - Szymon Ręczkowski, Kamil Młodziński, Michał Hertmanowicz, Patryk Zając - Filip Brzeziński, Dominik Woźniak.

W Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy Górnicy ponieśli dotkliwą porażkę we Wrocławiu z Academy. Nasi przegrali aż 1-7, a honorowe trafienie dla Górnika zaliczył Winiarski. Tymczasem w Dolnośląskiej Lidze Młodzików Górnik wygrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 3-0. Dwa gole zdobył Rokosz, a jednego Siwiński.

W drugiej kolejce ligi terenowej młodzików Górnik Wałbrzych udał się do Boguszowa-Gorc, gdzie zmierzył się tam z gospodarzem SP Szczyt Boguszów-Gorce (chłopcy). Podopieczni Włodzimierza Ciołka wygrali mecz 6-1, a do przerwy wynik brzmiał 3-0.