Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dobre wieści z Szaniawskiego

Wtorek, 14 maja 2019, 15:19
Aktualizacja: 15:22
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dobre wieści z Szaniawskiego
Fot. Robert Bajek
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie na ciekawe projekty i na zakup wyposażenia.

Wśród nadchodzących projektów, które będą realizowane w Szaniawskim warto wymienić "Bilet do Teatru za 350 groszy" - to ogólnopolska akcja, w której wałbrzyski teatr również bierze udział i w ramach tego wydarzenia już 18 maja zaprezentowany zostanie spektakl "Moby Dick", w reżyserii Macieja Podstawnego. Bilet na ten spektakl będzie można kupić za 3 złote i 50 groszy.

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dwa projekty: spektakl "Greta i ostatni wieloryb", przygotowany w ramach IV Konkursu im. Jana Dormana i projekt inwestycyjny, który pozwoli doposażyć teatralne sceny: "Włącz nowe możliwości - Rozszerzenie". Wkład własny przy tych projektach zapewnił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Nie sposób nie wspomnieć o przypadającym w tym roku jubileuszu 55-lecia teatru. Z tej okazji 29 listopada cały zespół zaprezentuje się w premierowym spektaklu "Wesela" Wyspiańskiego, w reżyserii Wojciecha Klemma. Będzie też uroczysta Gala, wystawa opowiadająca historię teatru, film, a także specjalnie na tę okoliczność przygotowane wydawnictwo.

Warto też zaznaczyć, że chociaż 16. Fanaberie Teatralne miały być Fanaberiami ostatnimi, to jednak wydarzenie będzie kontynuowane, tym razem w nieco innej formie. 17. Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne to teraz 1. Festiwal Muzyki w Teatrze - "Rezonans". Od 5 do 12 grudnia zaprezentowanych zostanie 6 spektakli, w których muzyka jest autonomicznym komponentem. Będą także osobne koncerty z muzyką teatralną.

Ciekawą inicjatywą jest też włączenie się Szaniawskiego w ogólnoświatowy projekt "Save the Bees!". 20 maja o godzinie 18.00, z okazji Światowego Dnia Pszczół na dachu teatru oficjalnie otwarte zostaną "Ule Szaniawskiego". Ta teatralna pasieka powstanie dzięki współpracy z Sudeckim Klubem Pszczelarza "Polanka" i Pasieką "EMAUS".

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group