Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3223
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Docenieni

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 listopada 2009, 16:08
Aktualizacja: 16:20
Autor: Dominika Krawczyk
Elżbieta Gargała prowadzi Kanapę Teatralną
Fot. Archiwum
Grażyna Wołkowska, Henryk Król oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział w Wałbrzychu zostali tegorocznymi laureatami nagrody Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

Nagrody indywidualne za całokształt działalności w upowszechnianiu i promocji kultury, przyznawane są co roku uchwałą Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. W tym roku wyróżniono dwie osoby i jedno stowarzyszenie.

Grażynę Wołkowską nagrodzono za ponad 30-letnią działalność artystyczną związaną z upowszechnianiem różnorodnych form i gatunków tańca. ,,Swoje indywidualne doświadczenie przekazuje młodym ludziom realizując nowatorską, kreatywną koncepcję artystyczną” - napisano w uzasadnieniu. Sama laureatka jest niezwykle wzruszona nagrodą. - Czuję się zaszczycona i cieszę się, że moja praca została doceniona – mówi w rozmowie z naszym portalem – na pewno będę dalej pracować nad rozwojem swojej wiedzy związanej z tańcem i choreografią, ponieważ nie zamierzam się zatrzymać i spocząć na laurach – deklaruje.

Nagroda zostanie wręczona także Henrykowi Królowi, autorowi licznych tekstów kabaretowych i piosenek dla wałbrzyskich zespołów estradowych. Spod jego pióra wyszła też sztuka poetycka „Ite Missa Est”, „Wałbrzyska Szopka Satyryczna” i wiele programów kabaretowych; jest jurorem konkursów literackich oraz współorganizatorem „Wałbrzyskich Ścieżek Literackich”, redaktorem i tłumaczem.

Wyróżnienie zbiorowe za całokształt działalności w upowszechnianiu i promocji kultury przyznano wałbrzyskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP). Nasi czytelny z pewnością utożsamiają je z odbywającymi się cyklicznie spotkaniami pod nazwą „Kanapa Teatralna”, na których gościło już wiele ciekawych osób, między innymi dziennikarka naszego portalu i Tygodnika Wałbrzyskiego, Elżbieta Gargała, która także wielokrotnie prowadzi spotkania z tego cyklu, gdyż jest członkiem SAP.

Stowarzyszenie w trakcie swojej działalności wydało 10 tomików poetyckich, zorganizowało kilkadziesiąt spotkań literackich i autorskich, imprez literacko–muzycznych oraz wystaw plastycznych w różnych miejscach powiatu.

Nagrody wręczono zostaną podczas specjalnej uroczystości, która odbędzie się 17 listopada o godzinie 14 w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group