Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3302
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Doceniona przebudowa

Czwartek, 1 czerwca 2023, 9:31
Autor: red
Wałbrzych: Doceniona przebudowa
Fot. MZB Wałbrzych
W ubiegłym roku informowaliśmy, że zakończyła się kompleksowa przebudowa budynku przy ul. Traugutta 5, w którym swój dom znajdą kolejni wałbrzyszanie.

Dziś możemy pochwalić się faktem, że ta inwestycja została doceniona przez kapitułę ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Remont budynku został nagrodzony nominacją do finału ogólnopolskiego. To dla nas wielki zaszczyt, że jedna z wielu wałbrzyskich inwestycji została doceniona przez branżowy, uznany plebiscyt.

Na stronie konkursu o naszej inwestycji czytamy:

"Budynek przy ul. Traugutta 5 w Wałbrzychu, jest jednym z budynków wzniesionych przez przedsiębiorstwo księcia Hansa Heinricha XI Hochberg von Pless z Książa i Pszczyny dla górników pracujących w kopalniach majątku książańskiego. W 2022 roku przeszedł całkowitą metamorfozę. Wykonano termomodernizację i remont, w wyniku którego powstało 6 komfortowych mieszkań komunalnych. Dbając o stan środowiska zamontowana została pompa ciepła, wysokowydajne monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne oraz zbiorniki na wodę deszczową. Pamiętano również o potrzebach osób niepełnosprawnych. Dostępność do budynku została zapewniona poprzez wykonanie pochylni, a wewnątrz powstały dwa lokale mieszkalne dostosowane do wymogów osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim."

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
3
33%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group