Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6407
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dochodzi do dewastacji

Wtorek, 21 czerwca 2022, 11:28
Aktualizacja: 12:04
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Dochodzi do dewastacji
Fot. SM "Podzamcze"
Zarządzający Spółdzielnią Mieszkaniową „Podzamcze” w Wałbrzychu oraz pracownicy kładą duży nacisk na to by tereny będące w naszej obsłudze spełniały nie tylko swoją podstawową, mieszkalną funkcję. Dbałość o czystość oraz o przyjemne otoczenie jest priorytetowym celem pracowników Spółdzielni. Zagospodarowane tereny zielone, obiekty sportowe, parki, piękne place zabaw, są ważne by czuć się dobrze w miejscu swojego zamieszkania.

Niestety dewastacje i akty wandalizmu w zarządzanym obszarze zarówno w budynkach jak i na terenach osiedlowych nie należą do rzadkości.

Najczęstszymi przypadkami dewastacji w zasobach Spółdzielni są niszczone windy osobowe, wybite szyby i panele w drzwiach wejściowych do budynków, dewastacje klamek i różnego rodzaju uchwytów, dewastacje placów zabaw, urządzeń zabawowych, ogrodzeń, koszy na odpadki, tablic zawierających regulaminy, lamp oświetlenia parkowego. Dewastowana jest również roślinność. Nowo nasadzone drzewa, krzewy i inne rośliny są kradzione, niszczone, wyłamywane. Jednym słowem wszystko, co można wyrwać, urwać, rozbić i zniszczyć.

Przypadki kradzieży oraz dewastacji w budynkach zgłaszane są przez Spółdzielnię do Policji i Straży Miejskiej. W wyniku tych interwencji oraz interwencji służb technicznych Spółdzielni przypadki dewastacji i kradzieży w budynkach i na terenach, są sukcesywnie ograniczane, co powoduje także zmniejszenie kosztów ponoszonych na likwidację skutków tych dewastacji.

W roku 2021 koszty usuwania dewastacji wyniosły ok. 86 706,10 – w tym kwota dewastacji w budynkach i na terenach to 67.769,96 zł, natomiast koszty likwidacji skutków pożaru to kwota 24 561,03 zł.

Źródło: SM Podzamcze

Twoja reakcja na artykuł?

5
10%
Cieszy
13
26%
Hahaha
4
8%
Nudzi
5
10%
Smuci
8
16%
Złości
15
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group