Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2469
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dodatkowe miliony na Aqua Zdrój

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:10
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 8:19
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś podczas konferencji prasowej prezydent Roman Szełemej (który powrócił z urlopu) oraz prezes Aqua Zdroju Bogdan Stanek poinformowali dziennikarzy o pozyskaniu 6,5 milionów złotych na budowę Aqua Zdroju.

6,5 miliona złotych dofinansowania otrzyma Aqua Zdrój od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Umowa została podpisana kilka dni temu.
- Od kilku miesięcy zabiegaliśmy o te środki i nasze starania przyniosły efekt – mówi prezydent Roman Szełemej. - Wielka w tym zasługa posłanki Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, która zaangażowała się w tę sprawę.

Wałbrzyska inwestycja została wpisana na listę obiektów o szczególnym znaczeniu dla sportu, co pozwoliło ubiegać się o dotację.
- Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki, Ministerstwo uznało Aqua Zdrój za obiekt strategiczny dla polskiego sportu – mówi prezydent Szełemej. - Hala sportowa będzie spełniała standardy europejskie i będą się tu mogły odbywać imprezy o charakterze międzynarodowym.

6 milionów złotych zostanie przekazanych Wałbrzychowi jeszcze w tym roku. Pozostałe pół miliona trafi do nas w przyszłym roku.
- W praktyce oznacza to, że pieniądze zostaną nam przekazane w formie refundacji za zapłacone już faktury za budowę hali sportowej – wyjaśnia Bogdan Stanek.

Jak podkreślił prezydent Szełemej, takie wsparcie finansowe to również odciążenie budżetu miasta.
- Ma to dodatkowe znacznie dla zbilansowania budżetu – mówi Szełemej. - To dofinansowanie to sukces zespołu osób. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy wiodącym ośrodkiem sportowym w Polsce.

Obecnie na Aqua Zdroju prowadzone są prace nad uruchomieniem centrali wentylacyjnej, doprowadzeniem elektryczności i wentylacji na basenie i hali sportowej. Wkrótce rozstrzygnięte zostaną nowe przetargi na dokończenie szeregu prac przy budowie kompleksu.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group