Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dofinansowanie dla koksowni

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 lutego 2010, 11:54
Aktualizacja: 11:56
Autor: PAW
Fot. red
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A. otrzymają 20 milionów złotych dofinansowania na budowę układu oczyszczania gazu z amoniaku i siarkowodoru.

Wałbrzyska koksownia to jeden z największych pracodawców w mieście. Firma wnioskowała o dofinansowanie budowy układu oczyszczania gazu z siarkowodoru i amoniaku. „Victoria” wystąpiła o 20 milionów złotych i taką sumę otrzyma. Całość inwestycji ma kosztować około 200 milionów zł. Pieniądze, które pozyskała koksownia, pochodzą z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja zostanie w zdecydowanej większości sfinalizowana przez samą koksownię. Część środków na budowę pochodzi z zaciągniętego kredytu.

Inwestycja ma na celu budowę najnowocześniejszej w Europie instalacji oczyszczania gazu z siarkowodoru i amoniaku. Dzięki temu wałbrzyska koksowania stanie się jedną z najnowocześniejszych w Europie. „Victoria” już teraz spełnia wszystkie kryteria środowiskowe, ale najnowsza inwestycja poprawi jeszcze bardziej jej wizerunek. Szefostwo firmy zdecydowało się na budowę nowoczesnego układu oczyszczania gazu, bowiem stary układ był wyeksploatowany i remont przestarzałych urządzeń mógłby pochłonąć jeszcze większe środki. Prace przy budowie rozpoczną się w 2011 roku, a zakończą w 2012 roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group