Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 4955
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dofinansowanie na Festiwal

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 7:38
Autor: red
Wałbrzych: Dofinansowanie na Festiwal
Fot. Bartek Warzecha
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 100 tysięcy złotych dofinansowania na V edycję Festiwalu małych Prapremier w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”.

Festiwal zaplanowano na pierwszą połowę września 2021 roku i ma być połączony z przesuniętymi obchodami jubileuszowymi Teatru. W najbliższych miesiącach dowiemy się, jaką będzie miał formułę w obecnej pandemicznej sytuacji.

Festiwal małych Prapremier, zainicjowany w 2013 roku przez Marlenę Jasińską-Denst i Zbigniewa Prażmowskiego, to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów dla dzieci i młodzieży, który ma charakter ogólnopolskiego konkursu, odbywającego się co dwa lata. Oferuje młodemu widzowi nie tylko obejrzenie wyjątkowych przedstawień, ale także interaktywny udział w performatywnych czytaniach najnowszej dramaturgii, rozmowach pospektaklowych i innych wydarzeniach towarzyszących. W środowisku teatralnym jest postrzegany jako ważne dla polskiej sceny lalkowej i jej publiczności forum wymiany doświadczeń i myśli twórczej, motywującej do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz form inscenizacyjnych na miarę potrzeb i aspiracji młodego pokolenia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group