Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3500
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Dofinansowanie na modernizację budynków użyteczności publicznej

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 10:16
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Dofinansowanie na modernizację budynków użyteczności publicznej
Fot. UG Czarny Bór
W Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyło się spotkanie, na którym wójt Adam Górecki otrzymał z rąk prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, decyzję w sprawie przyznania dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ZIT dla projektu złożonego przez Gminę Czarny Bór w konkursowym naborze wniosków.

Na realizację projektu „Poprawa efektywności w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Czarny Bór”, gmina otrzymała najwyższą wartość dofinansowania w wysokości 5 milionów 110 tys. 153,07 zł, przy całkowitej wartości projektu wynoszącej 6 milionów 269 tys. 874,22 zł. Konsekwencją otrzymanej dotacji było podpisanie w siedzibie IPAW w Wałbrzychu umowy o dofinansowanie zadania.

W ramach projektu kompleksowej modernizacji, polegającej m.in. na dociepleniu ścian, wymianie instalacji CO, a także montażu odnawialnych źródeł energii, poddane zostaną cztery obiekty użyteczności publicznej. Należą do nich budynki Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze (szkoła podstawowa, gimnazjum i przedszkole), Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Borze oraz Ośrodek Kultury w Witkowie.

Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków, co będzie miało przełożenie nie tylko na ilość zaoszczędzonej energii cieplnej i elektrycznej, ale również na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Szacowane dane projektu przewidują w skali roku spadek emisji gazów o 190 ton CO2 oraz oszczędność energii elektrycznej na poziomie 37 MWh i ponad 2600 GJ w przypadku energii cieplnej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group