Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4667
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dolnośląski Budżet Obywatelski 2018

Środa, 28 lutego 2018, 12:03
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dolnośląski Budżet Obywatelski 2018
Fot. Robert Bajek
Już od 19 marca można składać wnioski dotyczące projektów realizowanych w ramach III edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej sprawie wczoraj w wałbrzyskim Ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne.

W III edycji do rozdysponowania jest kwota 1 000 000 złotych, z przeznaczeniem na projekty sportowo-turystyczne i kulturalne. Na działania z zakresu kultury przeznaczono kwotę 400 000 złotych, natomiast na działania z zakresu sportu i turystyki 600 000 złotych. Budżet realizowany będzie w pięciu okręgach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim i osobno w mieście Wrocławiu. W każdym z okręgów do rozdysponowania będzie 200 000 złotych. Wnioski będą mogły składać pełnoletnie osoby fizyczne, które do swojego pomysłu przekonają minimum 50 osób. Pojedynczy projekt będzie dofinansowany kwotą 20 000 złotych. Wnioskowanym projektem może być każda inicjatywa obywatelska o zasięgu regionalnym, przeznaczona dla mieszkańców przynajmniej dwóch dolnośląskich powiatów, która przyczynia się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiej kultury, sportu i turystyki. Dofinansowania nie otrzymają projekty, które skorzystały już z dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego, są zadaniami inwestycyjnymi, zadaniami wynikającymi z działalności instytucji kultury organizowanych lub współorganizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, są imprezami wpisanymi w kalendarze wydarzeń związków sportowych, stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz turystyki.

Harmonogram Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego wygląda następująco: od 2 lutego do 15 marca będą trwały konsultacje społeczne, zawierające informacje o projektach, procedurze składania wniosków i głosowania, regulaminu i niezbędnych dokumentów. Od 19 marca do 1 kwietnia będzie czas na składanie wniosków, poprzez formularz na stronie aktywny.dolnyslask.pl. Warto zaznaczyć, że projekt o którym mowa we wniosku musi dotyczyć wydarzenia lub imprezy o charakterze sportowo-turystycznym lub kulturalnym, musi mieć regionalny charakter i zasięg szerszy niż jeden powiat i zawierać listę poparcia przynajmniej 50 mieszkańców Województwa Dolnośląskiego. Od 2 do 9 kwietnia wnioski będą sprawdzane pod względem merytoryczno-formalnym a następnie od 9 do 20 kwietnia odbędzie się głosowanie, również poprzez stronę aktywny.dolnyslask.pl. Co istotne w głosowaniu mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat. Można będzie głosować oddzielnie na projekt sportowo-turystyczny i kulturalny. Po rozstrzygnięciu głosowania nastąpią konsultacje z wnioskodawcami a od 30 kwietnia do 15 czerwca konkurs mający na celu wyłonienie wykonawców zwycięskich projektów. Realizacja zaplanowanych zadań musi się zakończyć do dnia 31 grudnia 2018.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group