Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3086
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: "Dolny Śląsk widziany oczami osób niepełnosprawnych"

Środa, 18 grudnia 2013, 6:30
Autor: organizatorzy
REGION, Stare Bogaczowice: "Dolny Śląsk widziany oczami osób niepełnosprawnych"
Fot. użyczone
15 grudnia w sali Rady Sołeckiej w Starych Bogaczowicach odbyła się uroczysta gala konkursu fotograficznego "Dolny Śląsk widziany oczami osób niepełnosprawnych" organizowanym pod Honorowym Patronatem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia oraz Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy. Organizatorem uroczystości była Fundacja Edukacyjno–Społeczna "Polny Kwiat" ze Starych Bogaczowic. Zdjęcia wyłonione w konkursie zostały wydane w formie kalendarza na 2014 rok.

Głównym celem konkursu była promocja aktywności i integracji osób niepełnosprawnych na terenie Dolnego Śląska, promocja i ukazanie walorów kulturalno-architektoniczno-przyrodniczych Dolnego Śląska. Tematyka nadesłanych zdjęć miała nawiązywać w swojej formie do uwieńczenia zadań realizowanych przez i na rzecz osób niepełnosprawnych. Oglądając wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs było widać, że jury miało poważny problem w wyłonieniu laureatów. Wybrano te najpiękniejsze, które znalazły się w kalendarzu ściennym na najbliższy rok.

W ramach gali odbył się również koncert charytatywny, z którego dochód w całości zostanie przekazany na leczenie osób niepełnosprawnych z terenu gminy. Na końcu spotkania mieliśmy przyjemność wysłuchać wyciszającego koncertu gongów. Arleta Mańka sprawiła, że przybyli goście mogli oderwać się od codziennych problemów, odpreżyć się i zapomnieć o stresie.

- Byłem zaskoczony ilością przybyłych gości. Nie zdawałem sobie sprawy, że uroczystość będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem - wspomina skarbnik Fundacji Ariel Zarzeczny. - Bardzo miło było nam słyszeć na sali głosy zachwytu dotyczące znakomitej organizacji całego przedsięwzięcia. Było to miłe jak goście podchodzili i dziękowali za spędzony wieczór. Takie małe gesty dla nas są bardzo ważne, bo dzięki nim widzimy sens niesienia bezinteresowanej pomocy i wiemy, że ciężka praca przez ostatnie miesiące się opłaciła.

Dochód z akcji charytatywnej w całości wyniósł 4 556 zł.
- Cieszymy się, że ludzie otworzyli swoje serca i mimo wielu wydatków w okresie przedświątecznym nie żałowali grosza - mówi Agnieszka Lechowicz, prezes Fundacji. - Doceniamy to i bardzo dziękujemy za hojność!

Niedzielny wieczór był czasem wyjątkowym, pełnym wrażeń i solidarności. Pełnym ciepłego słowa, dobrej nowiny oraz czasem wspólnego czynienia dobra na rzecz osób niepełnosprawnych. Tych, co nie mogli przybyć na galę, a chcą wesprzeć finansowo organizację, zapraszamy na stronę www.fundacjapolnykwiat.cba.pl gdzie znajdą Państwo informacje, jak można wesprzeć fundację.

FOTO: Marta Zarzeczna

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group