Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5186
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Unisław Śląski: Dom Seniora otwarty

Wtorek, 17 sierpnia 2021, 9:47
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
REGION, Unisław Śląski: Dom Seniora otwarty
Fot. UM Mieroszów
Symboliczne przecięcie wstęgi dało nowy początek miejscu, które będzie realizować szerokie potrzeby seniorów w Gminie Mieroszów.

Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, jednym słowem powodu dla którego warto żyć! Między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego “Senior+” na lata 2015-2020, realizowanego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Rodziny i Polityki Społecznej oraz środkom własnym Gminy Mieroszów. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 300 tys. zł (299.629,52 zł) w ramach dofinansowania Gmina Mieroszów otrzymała 120 tys. zł z programu Senior + natomiast pozostała kwota, tj. 179.629,52 zł pochodziła ze środków budżetu gminy Mieroszów. Natomiast dodatkowy koszt dotyczył wykonania elewacji budynku, który w całości pokryła Gmina Mieroszów – na ten cel przeznaczono kwotę 117 tys. zł.

Przystąpienie do programu dało możliwość wykonania remontu części pomieszczeń na parterze budynku przy ul Unisław 4b w Unisławiu Śląskim, oraz zakup niezbędnego wyposażenia ale również została wykonana elewacja budynku został wymieniony miedzy innymi sposób ogrzewania budynku na ekologiczny.

Jest to dobry początek przywrócenia nieruchomości do czasów jej świetności. Zarówno lokalizacja budynku, powierzchnia, jak i brak barier architektonicznych na parterze sprawiają, że idealnie nadaje się on do wykorzystania dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Klubie dostępna jest sala ogólna z wygodnymi fotelami, oraz miejscem gdzie można grać w gry, rozwijać pasje podczas zajęć rękodzielniczych, plastycznych czy muzycznych, skorzystać z porad specjalistów wielu dziedzin, spotykać się i porozmawiać lub po prostu spędzić miło czas.

Do dyspozycji Seniorów jest kuchnia z wyposażeniem, w której będą odbywać się warsztaty kulinarne, prozdrowotne czy porady dietetyka, sala gimnastyczna wyposażona w drabinki, maty, piłki do ćwiczeń, poprawiające sprawność ruchową i zachęcające do aktywności, również pod okiem specjalisty.

Klub dysponuje zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózku. Organizowane będą zajęcia ruchowe, kulturalne, rekreacyjne (np. warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, inne; poradnictwo prawne, zdrowotne, itp.; planowane są uroczystości okolicznościowe, spotkania integracyjne, wyjścia do kina, do kręgielni, lokalne wycieczki, spacery, itp.).

Klub Senior+ będzie działać średnio 20 godzin w tygodniu (o szczegółach poinformujemy Państwa ponieważ w chwili obecnej rozpoczęliśmy rekrutację na stanowisko Koordynatora Klubu Senior +), w związku z tym lokal będzie również do dyspozycji stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Gminy, które będą miały miejsce do spotkań w ramach własnej działalności.

Twoja reakcja na artykuł?

15
75%
Cieszy
2
10%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group