Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dopalaczom powiedzieli: dość!

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 października 2010, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: Sven
Ogólnopolska akcja przeciwko sklepom z „dopalaczami” nie ominęła również Wałbrzycha. Inspektorzy Sanepidu w asyście policjantów spowodowali zamknięcie wszystkich sześciu sklepów w Wałbrzychu.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w sposób bezwzględny i błyskawiczny rząd rozprawi się z problemem „dopalaczy”. Podstawą przeprowadzenia, rozpoczętej w sobotę, akcji była decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przygotowywany jest projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zmiana przepisów umożliwi zakazanie obrotu substancjami uznanymi za zagrażające zdrowiu i życiu. Służby sanitarne będą miały nawet osiemnaście miesięcy na ich przebadanie.

Niestety pozostaje uzasadniona obawa, że ten dochodowy proceder przeniesie się na czarny rynek. Właściciele sklepów i organizatorzy interesu nie zrezygnują z pieniędzy, które zarabia się w tak łatwy sposób. Wszystko opiera się przecież na niewiedzy i naiwności, przeważnie bardzo młodych ludzi, ulegających pokusie nowych wrażeń.

Skutki zdrowotne i społeczne zażywania „dopalaczy” przez dłuższy czas są trudne do określenia. W skrajnych przypadkach kończy się to zatruciami, a nawet śmiercią.

W tej chwili w Wałbrzychu wszystkie wspomniane sklepy są nieczynne. Ich ponowne otwarcie jest przestępstwem. Mamy nadzieję, że straż miejska i policja będą monitorować sytuację na bieżąco. Apelujemy także do mieszkańców Wałbrzycha o zgłaszanie zauważonych przypadków tej nielegalnej działalności. Wystarczy przecież zadzwonić na 997 lub 986.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 4-10-2010 12:47
i bardzo dobrze!!!!!!
~ 4-10-2010 13:16
Zamkną sklepy z dopalaczami i wszystko wróci do normy, a jak policja rozwiąże handel narkotykami, gdzie na każdej dzielnicy są dilerzy i wszyscy dookoła wiedzą co i gdzie można kupić, a policji jak nie było tak nie ma.
~marcin 4-10-2010 15:38
Brawo ! Genialna decyzja która wesprze narkotykowe podziemie. Dilerzy tylko na to czekali.
~ 4-10-2010 17:26
popieram,przynajmniej raz moge przybic piatke Tuskowi.Zrobił istny Blitzkrieg
~Matula 4-10-2010 20:23
Dobra decyzja, od czegoś trzeba zacząć, za dilerów też się wezmą./
~beza 5-10-2010 4:59
Dziwny kraj a wolny. Tego nie wolno, tamtego nie wolno, niczego nie wolno. To co to jest do cholery?! Że co? Że szkodliwe dla zdrowia? Że niektórzy zmarli? A to gorzała jest dobra dla zdrowia? I nikt nie zginął od pijanych kierowców? Jak ktoś chce się truć, zapijać jego sprawa. Tylko nie na mój koszt. I tyle...
~marcin 5-10-2010 8:20
Beza ma rację, ciekawe co by było jakby ktoś zdelegalizował Radio Maryja, a jako powód podał szerzenie ciemnoty ? Ktoś położył na tym łapę, bo przynosiło dochody. No cóż, zapaliliśmy zielone światło dla narkotykowych dilerów, ciekawe co z tego wyjdzie, osobiście uważam, że działania władz są nielegalne. Żyje w wolnym kraju i jako wolny człowiek mam prawo do wolnego wyboru. Jeśli zechce zatruwać się dragami jest to mój wolny wybór, wybór dorosłego, świadomego człowieka. Alkohol zbiera 1000 krotnie większe żniwa, tytoń to przyczajony morderca, zabija w straszliwych męczarniach. Zdelegalizujmy wszystko co się da. Spacery po zmroku, antykoncepcję, seks przedmałżeński, homoseksualizm i niezależność oraz prawo do wolnego wyboru.
pusty_smiech 5-10-2010 8:55
moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby nałożenie na "dopalacze" zaporowej akcyzy (oczywiście pierwszym krokiem powinno być określenie przez rząd jakie środki będą definiowane jako dopalacze - łatwiej byłoby je kategoryzować po skutkach działania niż po składzie chemicznym). ale rząd lubi sobie pozakazywać, zwłaszcza, w tak oczywistych w odbiorze opinii kwestiach. aaa, i jeszcze na leczenie osób 'uzależnionych od dopalaczy' wypadałoby przeznaczyć jakieś dodatkowe środki z budżetu, więc najwyższy czas podnieś VAT albo dochodowy.
~do marcin 5-10-2010 9:52
wszystko ma dwie strony,to co piszesz jest logiczne i w sumie jest ok....ale co sie stanie jak po dopalaczach zacznie niektorym dosłownie odpalac i stana sie agresywni i tym samym niebezpieczni dla innych??i zaraz mi odpiszesz ,ze po wódzie to dopiero ludzie sa agresywni i znowu masz racje--wiec najlepiej faktycznie zrobic jak napisał pusty smiech totalnie zaporowa akcyza na dopalacze i na promilowe napoje
~marcin 5-10-2010 11:38
Nie sposób zgodzić się z waszymi wypowiedziami. Generalnie nieporozumieniem było samo pojawienie się na rynku tych specyfików, teraz jak to zwykle w Polsce bywa zaczynamy od d.... strony. No, ale moi państwo, nie ma co się denerwować, bo to szumny początek, zobaczymy jak państwo zakończy temat.
~marcin 5-10-2010 11:41
Przepraszam, chciałem napisać, że nie sposób z wami się nie zgodzić .... Z moich wypocin wynika co innego, czeski błąd, sorky.
~ona77 6-10-2010 8:51
Wielka mi wojna o "dopalacze" wolny wybór każdego z nas. Zastanawiam się tylko dlaczego Donald (PO) do spóły z Andrzejem Kraszewskim (PO) i Kruczkowskim (PO) nie zajmą się dopalaczami na Podgórzu gdzie znajduje się ich pełno na składowisku... I to nie jest nasz wybór,bo ktoś za nas zdecydował i wydał zezwolenie na tego typu "dopalacze" No Panie Kruczkowski co Pan na to ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group