Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1741
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dopalaczom powiedzieli: dość!

Poniedziałek, 4 października 2010, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: Sven
Ogólnopolska akcja przeciwko sklepom z „dopalaczami” nie ominęła również Wałbrzycha. Inspektorzy Sanepidu w asyście policjantów spowodowali zamknięcie wszystkich sześciu sklepów w Wałbrzychu.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w sposób bezwzględny i błyskawiczny rząd rozprawi się z problemem „dopalaczy”. Podstawą przeprowadzenia, rozpoczętej w sobotę, akcji była decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przygotowywany jest projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zmiana przepisów umożliwi zakazanie obrotu substancjami uznanymi za zagrażające zdrowiu i życiu. Służby sanitarne będą miały nawet osiemnaście miesięcy na ich przebadanie.

Niestety pozostaje uzasadniona obawa, że ten dochodowy proceder przeniesie się na czarny rynek. Właściciele sklepów i organizatorzy interesu nie zrezygnują z pieniędzy, które zarabia się w tak łatwy sposób. Wszystko opiera się przecież na niewiedzy i naiwności, przeważnie bardzo młodych ludzi, ulegających pokusie nowych wrażeń.

Skutki zdrowotne i społeczne zażywania „dopalaczy” przez dłuższy czas są trudne do określenia. W skrajnych przypadkach kończy się to zatruciami, a nawet śmiercią.

W tej chwili w Wałbrzychu wszystkie wspomniane sklepy są nieczynne. Ich ponowne otwarcie jest przestępstwem. Mamy nadzieję, że straż miejska i policja będą monitorować sytuację na bieżąco. Apelujemy także do mieszkańców Wałbrzycha o zgłaszanie zauważonych przypadków tej nielegalnej działalności. Wystarczy przecież zadzwonić na 997 lub 986.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group