Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Doprowadził do pożaru

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 28 października 2020, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 60–letniego mieszkańca naszego miasta, który w stanie upojenia alkoholowego doprowadził do pożaru swojego mieszkania, przez co naraził lokatorów jednego z budynków w dzielnicy Podgórze na utratę życia lub zdrowia.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 60-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, w minioną niedzielę mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Do zdarzenia doszło około godziny 11:30. Wtedy to wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań kłębach dymu. Na miejscu okazało się, że nikomu nic się nie stało. Strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze.

W toku wykonanych dalszych czynności policjanci ustalili, że płomieniami zajęła się jedynie wersalka oraz telewizor w jednym z pomieszczeń. Zatrzymali również kompletnie pijanego sprawcę zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 60-latka blisko 3 promile tej substancji w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna nie pamiętał co działo się poprzedniego dnia. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był niedopałek papierosa.

To drugi już w ostatnich dniach wałbrzyszanin, który za tak nieodpowiedzialne zachowania odpowie teraz przed sądem. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 60-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group