Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Dotacja dla toru biathlonowego w Czarnym Borze

Wtorek, 30 maja 2017, 6:42
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Dotacja dla toru biathlonowego w Czarnym Borze
Fot. użyczone
Gmina Czarny Bór uzyskała 1 milion 116 tys. 800 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę infrastruktury sportowej wraz z uruchomieniem tras narciarskich i nartorolkowych w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej na 2017 rok.

Modernizacja istniejącego obiektu w Czarnym Borze pozwoli na uruchomienie całorocznego ośrodka sportowego z trasami narciarskimi oraz nartorolkowymi o długości ponad 3 km. W ramach zadania powstanie także system naśnieżania biegowych tras sportowych.
- Czyniliśmy wiele starań, aby przekonać Ministerstwo, że ta inwestycja jest potrzebna. Udało się to dzięki pracy wielu osób zaangażowanych w ten projekt na terenie naszej gminy oraz dzięki pomocy Posła Michała Dworczyka. Jestem przekonany, że
Ski-Arena, która dzięki tej decyzji już niedługo powstanie w Czarnym Borze, przyciągnie do naszej gminy wiele osób, także tych z dalszych zakątków Polski - mówi wójt Adam Górecki.

- Inwestycja w Czarnym Borze bardzo dobrze wpisuje się w program modernizacji infrastruktury sportowej, także ze względu na duże tradycje, jakie towarzyszą uprawianiu sportów olimpijskich na terenie gminy Czarny Bór. Jest to kolejna duża inwestycja w regionie w sporty zimowe po ubiegłorocznej modernizacji toru biathlonowego w Dusznikach, gdzie niedawno odbyły się Mistrzostwa Europy w biathlonie. Mam nadzieję, że impreza podobnej rangi zawita kiedyś również do Czarnego Boru - dodaje poseł Michał Dworczyk.

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, poza czasem w którym na trasie trening odbywać będą zawodnicy korzystających klubów.

W ramach tego samego programu dofinansowanie otrzymały również m.in. SKF KT Szczawno Zdrój celem modernizacji kortów i budynku zaplecza przy ul. Ofiar Katynia oraz gmina Nowa Ruda na adaptację pomieszczeń przy ulicy Kłodzkiej na siłownię z zapleczem.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group