Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Dotrzymali słowa

Środa, 27 maja 2020, 12:30
Aktualizacja: Piątek, 29 maja 2020, 8:36
Autor: red
powiat wałbrzyski: Dotrzymali słowa
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Pierwszy etap zadania inwestycyjnego "Modernizacja drogi powiatowej Unisław Śląski – Głuszyca" zakończony!

W ramach I etapu zadania zamontowano bariery energochłonne na długości 935 metrów na odcinku Rybnica Leśna - Grzmiąca, poprawiające bezpieczeństwo na przekazanym odcinku drogi. Wartość robót to 98 904,30 zł

Od końca 2015 r. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego toczył nieustanny spór o ostateczne rozstrzygnięcie prawa własności drogi wojewódzkiej nr 380D Unisław Śląski - Głuszyca przez Rybnicę Leśną i Grzmiącą. Przekazywane w trybie decyzji powiatowi odcinki dróg albo nie miały uregulowanej sytuacji prawnej działek, przez które przebiegała droga, albo jak to było w przypadku obecnie remontowanego odcinka Zarząd Województwa nie wykonał obowiązku przekazania dokumentacji drogowej, czym zmusił Zarząd Powiatu do wprowadzenia w trybie awaryjnym zakazu ruchu w lutym br.

Przez lata zaniedbań ta blisko 10-kilometrowa droga w przeważającej części nie nadawała się do użytku.

18 lutego br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podjął decyzję o wygospodarowaniu kwoty 1 700 000 zł i przedłożeniu Radzie Powiatu Wałbrzyskiego uchwały wprowadzającej do budżetu na 2020 r. zadanie inwestycyjne pn. "Modernizacja drogi powiatowej Unisław Śląski – Głuszyca Etap 1". W ramach zadania planowane jest wykonanie nowej nawierzchni i poboczy, oczyszczenie rowów oraz wymianę wszystkich przepustów na odcinku 2,6 km pomiędzy Unisławiem Śląskim a Rybnicą Leśną, wykonanie ścinki poboczy oraz oczyszczenie rowów wraz z wymianą przepustów na odcinku Rybnica Leśna – Głuszyca:
- Mały Powiat Wałbrzyski rozpoczyna remont jednej z najgorszych dróg i w przeciwieństwie do Zarządu Województwa dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników – powiedział wówczas Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Wałbrzyski.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group