Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6290
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Dożynki Gminne w Starych Bogaczowicach

Poniedziałek, 12 września 2016, 16:42
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Dożynki Gminne w Starych Bogaczowicach
Fot. UG Stare Bogaczowice
Korowodem prowadzonym przez tegorocznych starostów dożynek Patrycję Ofrin i Adriana Wyrwińskiego oraz Mszą Świętą dziękczynną rozpoczęły się tegoroczne Gminne Dożynki w Starych Bogaczowicach.

Nabożeństwo koncelebrowane przez ks. Andrzej Wilczyńskiego i ks. Jacka Biernackiego, miało bardzo uroczysty charakter. Najważniejszym momentem było poświęcenie chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna oraz wieńców dożynkowych. Zarówno księża jak i wójt Mirosław Lech, a także Przewodnicząca Rady Gminy zwrócili się do rolników z szacunkiem dziękując im za trudną, wymagającą ogromnego wysiłku pracę. W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści; posłanki Katarzyna Mrzygłodzka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i senator Wiesław Kilian oraz przedstawiciele starostwa i sąsiednich gmin.

W trakcie imprezy został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszą Posesję" i najładniejszą dekorację dożynkową. Bardzo atrakcyjnie przebiegał konkurs na najlepszą orkę. Zwycięzcą tego konkursu okazał się właściciel działki, któremu za darmo zaorano pole, ale komisja za zwycięzcę uznała Mirosława Czabana właściciela pięćdziesięcioletniego ciągnika Ursus 28.

Wystąpiły zespoły ludowe i dziecięce. Furorę zrobiły występy zespołu " Metamorfozy" z Wolbromka i Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Występ zespołu GESEK stał się początkiem trwającej do późnej nocy zabawy tanecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group