Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Dożynki w Czarnym Borze już wkrótce

Niedziela, 10 sierpnia 2014, 7:20
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:40
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Dożynki w Czarnym Borze już wkrótce
Fot. PAW
Powiat Wałbrzyski oraz Gmina Czarny Bór zapraszają do wzięcia udziału w „Konkursie Powiatowym na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” który odbędzie się 31 sierpnia 2014 roku podczas Dożynek Gminnych w Czarnym Borze.

Celem konkursu jest: upowszechnienie obrzędu dożynkowego, prezentacja najpiękniejszych wieńców dożynkowych z terenu powiatu wałbrzyskiego, prezentacja bogactw plonów wplecionych w wieńce dożynkowe, wyłonienie prac o wysokich walorach etnograficznych i artystycznych.

Warunki uczestnictwa: w konkursie mogą uczestniczyć wieńce dożynkowe zgłoszone przez gminy z terenu powiatu wałbrzyskiego, a z obszaru danej gminy może być złożony jeden wieniec dożynkowy. Do konkursu wieńca dożynkowego może zostać zgłoszony wieniec, który formą i użytym materiałem nawiązuje do tradycji wieńców dożynkowych występujących na terenie Polski – korony. W skład grupy wieńcowej może wchodzić maksymalnie 10 osób. Wieńce dożynkowe zgłoszone do konkursu nie powinny przekraczać rozmiarów wysokość – 180 cm, szerokość w podstawie oraz średnicy na całej wysokości wieńca do 150 cm. Wieńce nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu, sztucznych kwiatów itp. Konstrukcja wieńców musi umożliwić ich przenoszenie.

Każda grupa wieńcowa uczestnicząca w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy powinna dołączyć do prezentowanego wieńca planszę informacyjną z nazwą gminy, którą reprezentuje.

Zgłoszenia grup wieńcowych należy przesłać do dnia 28 sierpnia 2014 roku do godziny 14.00 do Urzędu Gminy w Czarnym Borze osobiście, pisemnie lub drogą elektroniczną: sekreteriat@czarny-bor.pl. Wszelkie informacje dostępne są u Joanny Jasiak pod nr tel. 74/845-01-39.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 sierpnia 2014 roku podczas Czarnoborskich Dożynek Gminnych. Prezentacja odbędzie się podczas mszy św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze o godzinie 12.00. Wystawienie wieńców do konkursu oraz ich ocena przez Jury odbędzie się podczas główniej ceremonii dożynkowej na stadionie w Czarnym Borze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group