Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5224
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Dożynkowe wspomnienia

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 15:35
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Dożynkowe wspomnienia
Fot. Gminne Centrum Biblioteczno–Kulturalne Stare Bogaczowice
Dożynki Gminne 2021 przeszły do historii. To był prawdziwie radosny dzień w Gmina Stare Bogaczowice.

Tegoroczne święto plonów rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Starych Bogaczowicach. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi dr Jackowi Biernackiemu za wspólną modlitwę. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przygotowali i uczestniczyli w nabożeństwie.

Po zakończonej Mszy Świętej, w akompaniamencie Zespołu muzycznego Echo Bolków, uroczysty korowód dożynkowy zaprowadził nas na stadion sportowy.

Pogoda była dla nas łaskawa i udało nam się przeprowadzić bieg o złotego kłosika. Dziękujemy Sekcja Biegowa I Nordic Walking Trójgarb Stare Bogaczowice oraz Natalia Szatańska za organizację sportowych zmagań dla najmłodszych.

Tego dnia nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci - była strefa animacyjna prowadzona przez Kamayu Art,dmuchańce od Rozrywkoland, warsztaty rzemieślnicze prowadzone przez Jola Merida i wiele innych niespodzianek.

Na naszych gości dożynkowych czekały liczne stoiska z lokalnymi produktami oraz pyszne jadło od Soczyste Pieczyste. Było tez miejsce na wsparcie szczytnego celu-zbiórka dla Amelki chorej na SMA Amelka kontra SMA #MyszkaAmelka.

Hitem była loteria dożynkowa! Nagrody ufundowała firma Aktiw Spółka z o.o. z Gostkowa- Kotlina Natury.Cały dochód z loterii przeznaczony zostanie na wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu naszej Gminy.

Nasi goście mogli się tego dnia także zaszczepić. Za tę możliwość dziękujemy niezawodnemu zespołowi medycznemu z Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego.

Nie zabrakło muzyki i tańca! Na scenie pojawił się Zespół Zespół " Górska Roma" oraz Mario Bischin. Po występie gwiazdy wieczoru podziwialiśmy akrobacje fluorescencyjne w wykonaniu Teatr AVATAR.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizacji tegorocznych Dożynek: Mirosław Lech wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach na czele z Panią Dyrektor Radosława Stramel-Świteńka, Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bogaczowice na czele z Mieti Wawrzyszyn oraz OSP Gostków, Klub Radnych Współpraca Dla Rozwoju, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starych Bogaczowicach oraz Piekarnia Milikowice Sławomir Pasoń, która upiekła dla nas piękny chleb dożynkowy.

Wsparła nas także Dolnośląska Izba Rolnicza, która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności.

Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group