Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1616
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dramatyczny apel kolejarzy

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 10:50
Aktualizacja: 12:53
Autor: red
REGION: Dramatyczny apel kolejarzy
Fot. red
Międzyzakładowa NSZZ “Solidarność” przy Oddziale Dolnośląskim Przewozów Regionalnych zwróciła się do posłów, senatorów i radnych z dramatycznym Apelem i prośbą o pomoc w rozwiązaniu patowej sytuacji w Oddziale Dolnośląskim Przewozów Regionalnych we Wrocławiu.

APEL

Szanowni Państwo

Posłowie, Senatorowie, Radni

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ “Solidarność” przy Oddziale Dolnośląskim Przewozów Regionalnych we Wrocławiu, zaniepokojona prowadzoną przez Urząd Marszałkowski polityką transportową na terenie województwa dolnośląskiego zwraca się z prośbą o pomoc i podjęcie działań w obronie naszych miejsc pracy.

W naszej ocenie polityka transportowa prowadzona przez Pana Marszałka nosi wszelkie znamiona nierównego traktowania przewoźników i rugowania spółki “Przewozy Regionalne Spółka z o.o.” na rzecz “Kolei Dolnośląskich S.A.”.

W ciągu ostatnich 3 lat (2014-2016) powierzone Przewozom Regionalnym przewozy skurczyły się aż o 30%. Odbierane są przede wszystkim główne trasy przewozowe – np. Wrocław – Jelenia Góra czy wcześniej Wrocław – Legnica. W najbliższych latach planuje Pan Marszałek dalsze ograniczenia – w roku 2018 praca Przewozów Regionalnych ma spaść o ok. 1/4, a w roku 2020 o dalsze 30%. Kolejne lata to wielka niewiadoma, bowiem Pan Marszałek nie zadeklarował żadnych zadań transportowych dla Przewozów Regionalnych – w przeciwieństwie do Kolei Dolnośląskich, które otrzymały gwarancję przewozów aż do roku 2022 włącznie.

Widać wyraźnie, że zmierza to krok po kroku do wyeliminowania Przewozów Regionalnych z rynku dolnośląskiego. Pierwszym etapem, jaki Pan Marszałek zaplanował, jest przekazanie w grudniu 2017 r. do Kolei Dolnośląskich prawie całych przewozów na trasie Wrocław – Międzylesie. Skutkować to będzie zwolnieniem ok. 40 maszynistów i kierowników pociągów, zatrudnionych w Kłodzku. Pracownicy ci mają ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu pełnią swoją służbę dla mieszkańców Dolnego Śląska na naprawdę wysokim poziomie. Pragniemy też przypomnieć, że za każdym z kolejarzy stoją również ich rodziny. Zatem wskutek polityki Pana Marszałka dziesiątki osób, zasłużonych dla kolei, są zagrożone zwolnieniem. Ich jedyna “wina” polega na tym, że są pracownikami sekowanych Przewozów Regionalnych, a nie hołubionych przez Zarząd Województwa Kolei Dolnośląskich.

Uważamy politykę prowadzoną przez Pana Marszałka za sztuczne preferowanie Kolei Dolnośląskich i społecznie błędną. Apelujemy zatem o jej zaprzestanie. Wnioskujemy jednocześnie o pozostawienie połączeń na trasie Wrocław – Międzylesie w obsłudze Przewozów Regionalnych, co pozwoli ich pracownikom dalej pełnić szczytną kolejarską służbę oraz zapewni spokojny byt im oraz ich rodzinom.

Z poważaniem
Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej
Wiesław Natanek

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group