Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3676
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jugowice: Drezyny w Jugowicach

Poniedziałek, 25 lipca 2016, 6:22
Autor: red.
Jugowice: Drezyny w Jugowicach
Fot. Robert Bajek
Miniony weekend upłynął pod znakiem polskich i zagranicznych, dużych i małych, ręcznych i spalinowych drezyn, które pojawiły się na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach. A wszystko to za sprawą XIV Mistrzostw Polski w Drezynowaniu.

To wydarzenie na stałe wpisało się już w lokalny kalendarz imprez. Co roku skupia spore grono miłośników i pasjonatów kolei. Podczas imprezy można było zobaczyć wyjątkowe pojazdy szynowe a także wybrać się nimi w krótką podróż malowniczą linią kolejową nr 285. Organizatorzy imprezy - Gmina Walim i Sowiogórskie Bractwo Kolejowe oprócz przejażdżek rekreacyjnych przygotowali zawody w drezynowaniu.

Zawody rozegrano na dwóch odcinkach - podstawowym na dystansie 400 metrów i górskim, liczącym 1100 metrów. Odcinek podstawowy pokonywała para uczestników na drezynie ręcznej, a odcinek górski drużyna czteroosobowa. Zawody podzielono na kategorie a najlepsi uczestnicy mogli liczyć na ciekawe nagrody. Tradycyjnie już podczas imprezy wystartowała też kategoria VIP, w której w tym roku udział wziął między innymi Kamil Zieliński - Wicewojewoda Dolnośląski i Adam Hausman - Wójt Gminy Walim.

Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, takich jak między innymi koncerty i występy artystyczne, animacje dla najmłodszych, liczne stoiska gastronomiczne, oraz stoiska lokalnych rękodzielników, producentów i wystawców.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group