Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5160
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Droga na Świdnicę zamknięta, a kierowcy wciąż o tym nie wiedzą

Wtorek, 12 lipca 2011, 16:10
Aktualizacja: 18:59
Autor: PAW
Wałbrzych: Droga na Świdnicę zamknięta, a kierowcy wciąż o tym nie wiedzą
Fot. PAW
Wczoraj zamknięta została droga prowadząca przez Pogorzałę w kierunku od Wałbrzycha do Świdnicy. Dzisiaj spotkaliśmy tam wielu kierowców, którzy musieli zawracać, by dotrzeć do celu.

Niby o zamknięciu drogi mówiło się od pewnego momentu, ale chyba nie było zbyt wielu informacji na ten temat, skoro wczoraj, ale również dziś, dziesiątki kierowców kierujących się do Świdnicy musiało zawracać na wysokości z ulicą Uczniowską.
- Nie wiedziałem, że tu jest blokada i jechałem na pewniaka – mówi Wiesław Grul, mieszkaniec Kłodzka, który jeździ samochodem służbowym i najczęściej korzysta właśnie z tej trasy.

Tą drogą do pracy w WSSE dojeżdża spora liczba osób. Teraz będą oni musieli uzbroić się w cierpliwość.
- Jeśli to ma poprawić stan dróg i węzła komunikacyjnego, to ja to jestem w stanie zrozumieć takie chwilowe utrudnienia – mówi Janina Milicz.

Blokada drogi jest związana z budową obwodnicy wschodniej Wałbrzycha. Teraz trwa budowa łącznika między ulicą Uczniowską a drogą wojewódzką nr 379. Konkretnie chodzi o nieco ponadkilometrowy odcinek drogi. Kiedy prace zostaną ukończone, odetchnie duża część mieszkańców miasta, bowiem połączona zostanie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna z dzielnicą Rusinowa. Oprócz tego trwa budowa dwupoziomowego skrzyżowania. Zakończenie robót planowane jest na listopad tego roku. Jak zapewnia wykonawca, 40 procent prac tak naprawdę jest już wykonanych i nie ma zagrożenia, że ekipy budowlane nie ukończą inwestycji w planowanym terminie.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group