Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 1635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Droga Sudecka

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 września 2019, 16:32
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2019, 9:05
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Na terenie Rady Wspólnoty Samorządowej “Sobięcin–Gaj” w Wałbrzychu odbyło się dzisiaj uroczyste podpisanie umowy na przebudowę fragmentu tzw. Drogi Sudeckiej.

Przebudowa fragmentu Drogi Sudeckiej, obejmującego ulicę 1-go Maja od skrzyżowania z ulicą II Armii i ulicę Zachodnią w granicach administracyjnych miasta będzie prowadzona przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, natomiast wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego wykonawcą prac została firma Eurovia Polska S. A. Zadanie nosi nazwę “Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 367 – obwodnica Sobięcina w Wałbrzychu (Droga Sudecka)”. Wartość zadania wynosi ponad 41 milionów złotych.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 85 procent ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Warto zaznaczyć, że po Obwodnicy Zachodniej Droga Sudecka to największa realizowana inwestycja drogowa w Wałbrzychu. Prace, które obejmą nie tylko nawierzchnię, ale również wszystkie instalacje, całą infrastrukturę i elementy małej architektury, prowadzone będą w systemie "zaprojektuj i wybuduj", a ich zakończenie planowane jest na rok 2022.

W uroczystym podpisaniu umowy Miasto Wałbrzych reprezentował Prezydent Roman Szełemej i Zastępca Dyrektora ZDKiUM Bogusław Rogiński, a wykonawców Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Regionu Południe Arkadiusz Kierkowicz i Dyrektor Oddziału Wrocław Krzysztof Budzyna. W spotkaniu uczestniczyli również wałbrzyscy parlamentarzyści: Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz Leszczyńska i Tomasz Siemoniak, miejscy radni i mieszkańcy - nie tylko Sobięcina.

- To jest inwestycja ważna nie tylko dla Wałbrzyszan i nie tylko dla Wałbrzycha. Jest również ważna dla mieszkańców Boguszowa-Gorc, dla mieszkańców Czarnego Boru, Kamiennej Góry - tych którzy przyjeżdżają do Wałbrzycha do pracy, na zakupy, czy też aby skorzystać z instytucji kultury. Codziennie rano autobusami dojeżdża, jak szacujemy, około 1500 osób. Oni jadą właśnie ulicą Zachodnia i 1-go Maja. Jej stan ma bardzo duże znaczenie. Do tej pory była to najbardziej zaniedbana ulica, na której było widać wszystkie skutki eksploatacji węgla, nierówności. Teraz będzie na nowo zbudowana, razem z instalacją kanalizacyjną, siecią wodociągową, energetyczną, teletechniczną, jeszcze nowszym niż obecnie oświetleniem, ścieżką rowerową. Mam nadzieję, że wkrótce rozpocznie się też budowa obwodnicy Boguszowa. Chcemy żeby z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc można było dojechać ścieżką rowerową. Warunki umowy są takie, że prace potrwają do 2022, ale wykonawca, Eurovia, firma do tej pory dobrze zapisująca się w Wałbrzychu - robiła między innymi przebudowę ulicy Uczniowskiej, a w ubiegłym roku zmodernizowała wiadukt i ulicę de Gaulle'a, zadeklarowała, że może uda im się to zrobić trochę wcześniej. Z grubsza mamy dwa lata uciążliwości po to, żeby później było dobrze - powiedział Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

20
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Rioletto 6-09-2019 18:04
dobre działanie, za to prezydent Szełemej pobiera wypłatę. Szanuję go za profesjonalizm i rzeczowość. Wrzucę jednak łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Po co upolitycznia rutynowe czynności zarządcy miasta zapraszając na podpisanie umowy polityków nie mających związku ze sprawą. Ekonomista by powiedział, że ich przedwyborczo lewaruje. Po co rozmienia się na drobne. Czy chce być totalsem po karierze samorządowej ? Nie życzę mu tego, bo go cenię.
~roś 6-09-2019 20:37
Takie zapraszanie- to nie wynalazek prezydenta Wałbrzycha.
~Hmm 6-09-2019 22:35
Znaczy wyremontują kilkaset metrów ulicy i nazwą to "obwodnicą Sobięcina"? Aha. Bareja miałby używanie.
~Korek 6-09-2019 22:45
Wszędzie korki
~Piotr 6-09-2019 22:54
KOMPLEKSY Prezydenta , nie długo jak klozet budować będą to może i TVN zaproszą. Mały czlowieczek z dużym ego.
~Piott 7-09-2019 6:32
Mam nadzieje ze ten oczekiwany od wielu lat , nie będzie trwał tez wiele lat ! Bo jak spoglądam na Gluszycka , Noworudzka ( o Kozicach nie wspomnę ) , to jestem mocno wystraszony .
~P-R-O-P-A-G-A-N-D-A 7-09-2019 9:00
"W spotkaniu uczestniczyli wszyscy parlamentarzyści"....z PO. Partia Romka będzie lansować się na wszystkim. Od festynów po remont miejskiej toalety:) ARTYKUŁ SPONSOROWANY:)
~Anton 7-09-2019 9:14
Znowu PiS ma problem, że Roman działa na rzecz miasta.
~łopatolog 7-09-2019 12:30
do: ~Anton (9:14)
nie czytasz ze zrozumieniem. Nie o to mają pretensje, że działa na rzecz miasta, tylko o to, że na zwykłych czynnościach zarządu miasta uprawia propagandę partyjną, nota bene z partią, która po latach rządów powinna się zapaść w czeluść.
~Sobięciniak 8-09-2019 0:37
Czy nie są to kolejne obietnice przed wyborami?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group