Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Droga w Dziećmorowicach już po remoncie

Wtorek, 8 października 2013, 12:23
Autor: red
REGION, Dziećmorowice: Droga w Dziećmorowicach już po remoncie
Fot. użyczone
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu zakończyło remont drogi powiatowej nr 2882 w Dziećmorowicach w gminie Walim. W piątek dokonano odbioru szosy, która łączy trzy powiaty: wałbrzyski, świdnicki oraz powiat grodzki – Wałbrzych.

Generalny remont drogi był możliwy dzięki pieniądzom przyznanym powiatowi przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Leżąca na terenie gminy Walim droga znajduje się wzdłuż potoku, który podczas obfitych opadów deszczu tego i poprzedniego lata wylewał i uszkadzał nawierzchnię. Wykonawca remontu został wyłoniony w przetargu nieograniczonym. Za środki z MAiC kompleksowo wyremontowano 3 km 595 metrów drogi powiatowej nr 2882, która przebiega przez Dziećmorowice. Prace remontowe, które trwały przez ostatnie wakacje, objęły m.in. wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, mechaniczną ścinkę zawyżonych poboczy gruntowych oraz ich obustronne umocnienie.
- To bardzo ważna droga, która łączy trzy powiaty i prowadzi do wielu atrakcji turystycznych. Cieszymy się, że jej nowa nawierzchnia dostępna jest już dla mieszkańców i odwiedzających nasz powiat turystów – mówi starosta Józef Piksa.

Ostateczna wartość odbieranego obiektu wyniosła 1 milion 796 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group