Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Drogowa ofensywa prezydenta

Czwartek, 25 października 2012, 11:26
Aktualizacja: Niedziela, 28 października 2012, 8:07
Autor: PAW
Wałbrzych: Drogowa ofensywa prezydenta
Fot. PAW
Dziś Roman Szełemej podczas sesji Rady Miasta w swoim godzinnym wystąpieniu skupił się głównie na inwestycjach drogowych prowadzonych w naszym mieście i tych, które są dopiero w planach.

- Taki front robót, jaki obecnie jest prowadzony w Wałbrzychu powoduje pewne utrudnienia w komunikacji – mówi Szełemej. - Prowadzimy remonty w bardzo szerokiej, niespotykanej dotychczas skali, bo chcemy nadrobić stracony czas.

I tak jak wynika z wyliczeń prezydenta – ulica Pługa powinna zostać oddana do użytku w pierwszej dekadzie listopada. Remont się nieznacznie przedłużył, ale nie ma obaw, że przed zimą nie zostanie zakończony. Według prezydenta Szełemeja, prace przy ulicy Uczniowskiej idą w bardzo dobrym tempie i mają być zakończone do maja 2013 roku.
- Na tę inwestycję uzyskaliśmy 85 procent dofinansowania, a ma ona duże znaczenie dla naszego miasta – mówi Szełemej.

Zdaniem prezydenta Szełemeja, większość inwestycji drogowych prowadzonych obecnie w Wałbrzychu ma w przyszłości spowodować odciążenie od ruchu tranzytowego centrum miasta. Zresztą, jak wynika z analiz, tak dzieje się już teraz, kiedy centrum w znacznym stopniu zostało odciążone od ruchu. W najbliższych planach prezydent ma remont ulicy Strzegomskiej i jest pełen nadziei, że stanie się to w przyszłym roku.
- Przebudowa skrzyżowania Noworudzkiej, Świdnickiej i Strzegomskiej też odbywa się zgodnie z harmonogramem – mówi Szełemej. - Prace mają zostać ukończone do 20 grudnia tego roku.

Trwa również przebudowa ulicy Świdnickiej, której stan techniczny faktycznie dawał się mocno we znaki kierowcom. Planowane zakończenie prac w tym rejonie to kwiecień 2013 roku. Na Świdnickiej i Noworudzkiej, jak podkreślił prezydent, wymienione zostało również oświetlenie uliczne, które znajdowało się w tragicznym stanie. Za dwa tygodnie ma rozpocząć się remont ulicy 11 listopada, który potrwa do czerwca 2013 roku. Jednak najważniejszą kwestią, według Szełemeja, jest przebudowa wjazdu do Wałbrzycha od strony Palmiarni.
- Nie jest to zadanie łatwe, bowiem wymaga wielkiej przebudowy. Jest to jednak kluczowy fragment, który jest bardzo istotny dla drożności Wałbrzycha i strefy ekonomicznej – mówi prezydent.

Zgodnie z planami, w okolicach Palmiarni miałoby powstać rondo, a skrzyżowanie ulic Uczniowskiej,Wrocławskiej i de Gaullea, zostałoby przebudowane, aby nie powodować na tym odcinku korków.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group