Czytających: 3644

Toruń: Drohomirecki wrócił z medalami

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:33
Aktualizacja: 12:33
W Toruniu odbyły się XX Mistrzostwa Polski Weteranów w lekkoatletyce. Świetnie na tej imprezie wypadł zawodnik ze Szczawna–Zdroju. Michał Drohomirecki, bo o nim mowa, przywiózł trzy złote medale.

Michał Drohomirecki rywalizował w kategorii M-75. I nasz zawodnik udowodnił, że w tej kategorii w wielu konkurencjach nie ma sobie równych. Drohomirecki zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 110 cm. Okazał się również najlepszy w pchnięciu kulą. Jego najlepszy rezultat to 9.64. Drohomirecki wywalczył również złoto w rzucie oszczepem z wynikiem 36.53.

Na mistrzostwach zobaczyliśmy kilkuset zawodników i zawodniczek z całej Polski. Nasz region oprócz Michała Drohomireckiego reprezentował wałbrzyszanin Jan Kargol, który w rzucie młotem zajął 2. pozycję.